دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

دارپا و دیزاین پردازشگر های ماژولار برای گسترش انعطاف پذیری کامپیوترها

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

بخش بررسی وزارت دفاع آمریکا تحت عنوان «DARPA» سال قبلی فرضیه دیزاین پردازشگر های ماژولار را با بهره برداری از چیپلت های (Chiplet) جداگانه مطرح کرد و اکنون بعد از یک سال، هم کاری کنندگان در برنامه مطرح شده برای تبادل نظر و معلومات گرد هم آمده اند.

برنامه ذکر شده که «CHIPS» اسم گرفته، با هم کاری دانشگاه ها، صنایع نظامی و تولیدکنندگان قطعات سخت افزاری شکل گرفته و تصمیم گرفته است با معرفی پلتفرمی تازه، امکان شخصی سازی پردازشگر ها برای مصارف گوناگون را ممکن کند.

چیپلِت ها به روش موزاییکی روی برد مداری سوار می شوند

با این وجود هنوز معلوم نیست که امکان اعمال تفاوت در پردازشگر ها به وسیله مصرف کنندگان عادی (مانند نصب یک کارت گرافیک تازه روی رایانه) نیز می باشد، یا تنها در کارخانه ها با استناد به سفارش انجام خواهد شد؛ با اینحال به هر حال چنین قابلیتی انعطاف پذیری صنعت پردازشگر ها را بیش از قبل گسترش خواهد داد.

ضروری به ذکر است که هرکدام از چیپلِت ها وظیفه مخصوصی (مانند ذخیره سازی، پردازش یا ارسال و دریافت سیگنال ها) را به عهده داشته و در ترکیب با چیپلت های دیگر برای انجام امور دارای اختلاف، به روش موزاییکی روی یک برد مداری سوار می شوند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است شیوه تازه باعث کاهش اندازه و هزینه پردازشگر ها شده، و به گفته مدیر برنامه «دن گرین» تصور ما از دیزاین و تولید سیستم های الکترونیکی را تغییر خواهد داد.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع