دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

دستکش رباتیک NeoMano به کمک بیماران فلج می‌آید

دستکش رباتیک NeoMano به کمک بیماران فلج می‌آید

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

دستکش رباتیک NeoMano تولید کمپانی Neofect به کمک بیماران فلج خواهد آمد. این دستکش هوشمند توانایی انجام امور مختلف و بلند کردن اجسام را به بیمارانی که از عدم توانایی دست هایشان رنج می‌برند معرفی می‌کنند.

با استناد به گفته کمپانی کمک تکنولوژی Neofect، بیماران مبتلا به صدمات نخاعی با سه مساله عمه در زندگی روزمره خود مواجه هستند که عبارت از باز و بسته کردن درها، مسواک زدن دندان‌ها و بلند کردن اشیائی از قبیل یک لیوان آب خواهد بود.

برای افرادی که ممکن است حتی برای بهره برداری از ویلچر نیز محدودیت‌هایی برای بهره برداری از دست‌هایشان دارند، کمپانی Neofect یک دستکش رباتیک را پیشرفت بخشیده است که در اطراف کف دست به علاوه از طرف دیگر انگشتان اشاره و وسط قرار می‌گیرد. دستکش رباتیک NeoMano (در زبان لاتین به معنای دست تازه) به یک پد پلاستیکی وصل است که می‌توان با آرنج یا بازو کنترل شود تا حرکات آزادانه‌ای را انجام دهد. مکانیزم آن بسیار ساده است. دو سیم در طول انگشت به سوی پایین کشیده شده‌اند که دلیل می‌شود آن‌ها را در دست بگیرید و قادر باشید اجسامی را با وزن حداکثری ۱ کیلوگرمی بلند کنید.

معرفی دستکش رباتیک NeoMano با هزینه ای کمتر از ۱۰۰۰ دلار

کمپانی تولید کننده بیان می کند که دستکش رباتیک NeoMano بسیار سبک دیزاین شده است تا قادر باشید هر روز آن را پوشیده و در امور مختلف خود بدون محدودیت‌هایی ویژه استفاده کنید. کمپانی Neofect در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و پیشتر نیز یک دستکش هوشمند به اسم Rapael را برای کمک به هماهنگی دست و چشم در بازسازی قدرت تفکر افرادی که سکته مغزی کرده‌اند معرفی کرده است. نمونه ابتدایی دستکش رباتیک NeoMano که در لاس وگاس بیننده عملکرد آن بودیم، به ذهن خطور میکند که در آتی دلنشین‌تر و بهتر خواهد شد. با استناد به گفته یکی از سخنگویان کمپانی Neofect، در آتی‌ای نزدیک این دستکش تشخیص صدا و حرکت سر را دریافت خواهد نمود. اگر شما هم نیازمند یکی از این دستکش‌ها هستید، تا انتهای سال ۲۰۱۸ میتوانید آن را با هزینه ای کمتر از هزار دلار از روش سایت Kickstarter تهیه کنید.

امیدواریم اخبار علم و دانش ما مورد استقبال شما قرار گرفته است. با پخش این مقاله دوستان خود را از این خبر جالب با خبر کنید.

منبع