دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

دوربین دوگانه این گوشی چگونه کار می‌کند و قابلیت Bothie آن چیست؟ - 0

دوربین دوتایی این گوشی به چه نحو کار می‌کند و توانایی Bothie آن چیست؟

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

در این مقاله تصمیم گرفته ایم به معرفی سه دوربین نوکیا 8 (Nokia 8) بپردازیم. این گوشی شامل دوربین دوتایی پشتی و دوربین سلفی بسیار باکیفیت است.

نوکیا 8 نتیجا معرفی شد و اکنون ما می‌دانیم که تجهیز به دوربین‌هایی فوق‌العاده دلنشین است: سه دوربین یکسان که همگی از یک سنسور 13 مگاپیکسلی سود می‌برند. دو دوربین آن در قسمت پشتی گوشی جای گرفته شده است. یکی از آن‌ها از سنسور رنگی دارا بوده که معرفی کننده تثبیت کننده تصویر است، دوربین دوم قاب پشتی نیز در اصل یک سنسور سیاه و سفید است و با وجود این دوربین سوم بر روی قاب جلویی جای گرفته شده است.

بررسی دوربین نوکیا 8

بیایید پیش از هرچیز نگاهی به ویژگیهای تکنیکی این سه دوربین نوکیا 8 بی‌اندازیم:

  • سنسور 13 مگاپیکسلی رنگی (به ذهن خطور می کند سنسور Sony IMX 258) همراه با اندازه هر پیکسل 1.12 میکرون پیکسل، اندازه سنسور 1/3.06، تثبیت کننده اپتیکال تصویر، لنز f/2.0 برند Zeiss
  • سنسور 13 مگاپیکسلی سیاه و سفید (به ذهن خطور می کند سنسور Sony IMX 258)، فاقد تثبیت کننده تصویر، لنز f/2.0
  • سنسور 13 مگاپیکسلی جلویی تجهیز به فوکوس اتوماتیک (سنسور شبیه به)، لنز f/2.0

ترکیب پیشرفته عکس ها و تصویر‌هایی بهتر در نور کم

با شرایطی که می بینید، دوربین نوکیا 8 شبیه به به دوربین دوتایی مدلهای برتر هواوی رفتار می‌کند: دوربین اصلی رنگی است و دوربین ثانویه نیز سیاه و سفید خواهد بود که به شما اجازه می‌دهد در نور کم جزئیات بیشتر و وضوح بهتری را ثبت کنید. به گفته نوکیا، این امر به خاطر الگوریتم ترکیب پیشرفته عکس ها اجرا میشود که می‌گیرد که به دوربین یاری مینماید در هر شرایطی عملکرد خودش را معرفی کند.

این ترکیب سنسورها بازهم اجازه می‌دهد تا آنچه را که نوکیا افکت “Live Boke” یا «بوکه زنده»‌ می‌نامد نیز در دست شما قرار گیرد. به خاطر این افکت سوژه بطور کلی شفاف است و پس عرصه‌ی آن تار خواهد شد تا جلوه‌ای دلچسب به عکس ها شما ببخشد. این دقیقا شبیه به همان افکتی است که هواوی در گوشی‌های خود معرفی می‌کند. هر دو پلتفرم عملکرد یکسانی دارند که می‌تواند عکس ها تهیه شده را شبیه به به تصویر‌های گرفته شده به وسیله یک دوربین DSLR حرفه‌ای کند.

توانایی Bothie

با اینحال نمونه دیگری از دلنشین‌ترین بخش‌های دوربین نوکیا 8 ، قابلیتی به اسم Bothie‌ است. این توانایی در اصل چیست؟

دوربین نوکیا 8

به خاطر این توانایی شما میتوانید به روش همزمان دوربین پشتی و جلویی گوشی را اکتیو کنید و به عکاسی یا فیلمبرداری هزینه کنید. با اینحال این انتهای مسئله نیست، شما یک دکمه را نیز در اپ دوربین در دست خواهید داشت که میتوانید با آن به روش زنده تصاویرتان را بر روی یوتیوب یا فیس بوک پخش کنید. نوکیا بیان می کند «این یک فصل تازه در جریان سرایی است».

و با اینحال سلفی

در انتها، ضروری است در اینجا یادآوری کنیم که دوربین سلفی این گوشی نیز بسیار توانمند است. آن یکی از معدود دوربین‌های سلفی تلفن هوشمندی است که به فوکوس اتوماتیک تجهیز شده است تا شما مطمئن شوید فوکوس شفاف‌تری در عکس ها شما بر روی چهره‌تان اعمال خواهد شد. جزئیات از روش این سنسور 13 مگاپیکسلی می‌تواند نسبتا بیشتر از دوربین سلفی دیگر گوشی‌ها تولید شود، از این جهت عاشقان سلفی باید ششم سپتامبر (پانزدهم شهریور)، لحظه معرفی گوشی نوکیا 8 را به خاطر بسپارند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر