دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ربات عظیم الجثه روبومنتیس در CES 2018 معرفی شد

ربات عظیم الجثه روبومنتیس در CES 2018 معرفی شد

از اخبار علم و فن آوری اخباری منتشر شده که:

کمپانی Motiv Robotics از ربات تازه چهارپایی با اسم RoboMantis پرده گشود که می تواند هر کاری از کمک رسانی در مواقع بحرانی گرفته تا کار مزرعه را انجام دهد.

وقتی که روبومنتیس بازوهای جلویی خود را بلند کند قد آن از انسان هم بلند تر می شود و حدودا اکثر کارها را نیمه اتوماتیک می تواند به انجام برساند. این تولیدکننده به علاوه از طرف دیگر وظیفه تولید بازوی رباتیک برای ناسا را نیز بر عهده دارد.

این اولین بار است که موتیو این ربات نارنجی رنگ عظیم الجثه را به روش علنی نمایش می دهد و کریس تایر، مدیرعامل کمپانی بیان میکند سرعت حرکت آن ۲۵ تا ۳۰ مایل بر ساعت (حدودا ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت) است.

همزمان با اینکه ربات نمایش داده شده در کنفرانس تنها یک بازو داشت با اینحال روبومنتیس بطور کلی قابل شخصی سازی است و می توان بخش هایی به آن اضافه کرد یا کاست.

به توجه به چهار پای قوی و امکان وجود دو بازوی چابک، روبومنتیس واقعا یک الهام کامل از دانش بیولوژی است. این ربات هم می تواند روی چرخ حرکت کند و هم روی چهار پای خود.

بسته به میزان مسافتی که ربات برنامه ریزی شده است طی کند، چرخ و پاها می توانند آیتم‌های منطقی تری باشند. هر یک از بازوها نیز ۶ درجه آزادی دارند که قابلیت ها بسیاری در دست آن قرار می دهد.

امیدواریم این نوشته پیرامون علم و تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع