دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

رفع فیلتر تلگرام توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات تایید شد

رفع فیلتر تلگرام به وسیله روابط عمومی وزارت ارتباطات تایید شد

در بیشتر مواقع اخبار نرم افزارها مورد استقابل قرار گرفته است:

رفع فیلتر تلگرام به وسیله روابط عمومی وزارت ارتباطات تایید شد. در چنین شرایطی ست که که با رفع فیلتر تلگرام از سا‌عت‌ها قبل، مصرف کنندگان قادر به دسترسی به این پیغام رسان شده‌اند. به ذهن خطور میکند فیلتر شدن تلگرام موقتی بوده است.

پیغام رسان تلگرام که از ۱۸۰ میلیون استفاده کننده آن ۴۰ میلیون نفر ایرانی هستند، از چند روز قبل فیلتر شده بود. با اینحال امشب یعنی بیست و سوم دی ماه ۱۳۹۶، بدون این که خبری به روش رسمی از قبل پخش شده باشد، ناگهان خبر رفع فیلتر تلگرام دست به دست در شبکه‌های اجتماعی علی الخصوص در همین پیغام رسان انتشار یافت.

همزمان با اینکه در باب رفع فیلتر تلگرام خبر رسمی نبود و تنها به خاطر امکان دسترسی به روش عادی به آن از روش شبکه جهانی وب خانگی و شبکه جهانی وب موبایل، به اتمام فیلترینگ تلگرام پی برده بودیم، محمد رضا فرنقی‌زاد مدیرکل مرکز آگاهی رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات، خبر رفع فیلتر تلگرام را تایید کرد.

هم اینک دسترسی به تلگرام با اختلال مواجه شده که با استناد به نظر صاحبنظران، به خاطر هجوم مصرف کنندگان به سوی این پیغام رسان است. یقینا تا ۲۴ ساعت آتی موقعیت به حالت طبیعی بازمی‌گردد.

دادستان کل کشور پیشتر به وزارت ارتباطات اخطار داده و رفع فیلتر اینستاگرام را غیر قانونی خطاب کرده بود. باید ببینیم نظر آن پیرامون باز شدن تلگرام به چه نحو خواهد بود. امیدواریم خیلی زود اخبار رسمی بیشتری در باب این مسئله پخش شود.

این خبر پیرامون اپ ها و نرم افزارها مورد بهره برداری قرار گرفته است. در صورت علاقه آن را با دوستان خود از روش ابزارهایی که در پایین میبینید به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر