دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

رفع فیلتر وی چت کلید خورد! / انتظار می رود وی چت جایگزین تلگرام شود!

رفع فیلتر وی چت کلید خورد! / این امیدواری می باشد وی چت جانشین تلگرام شود!

خبری جالب برای شما دوست داران دیجی لند گردآورده ایم: :

به نوشته خبرگزاری ها – رفع فیلتر وی چت شبکه اجتماعی و پیغام رسان چینی بعد از حدود ۴ سال در ایران انجام شد. به نظر می رسد این شبکه اجتماعی برنامه ریزی شده است جانشین تلگرام در ایران شود. 

در ۲۸ آذر ۱۳۹۲، وب‌گاه و نرم‌افزار وی‌چت در ایران از جانب کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر و از دسترس خارج شد. در وبگاه این کارگروه آمده است:

به دلیل اینکه نرم‌افزار ویچت غیر از جمع‌آوری کلیه معلومات موجود در گوشی‌های مصرف کنندگان و رصد ارتباطات اعضاء، حریم خصوصی آنها را نقص نموده و در عین حال این نرم‌افزار عامل انتشار بسیاری از محتواهای مجرمانه غیراخلاقی و مستهجن که برای نوجوانان ضررهای جبران ناپذیری را بدنبال داشته و به خاطر آسیب‌های اجتماعی بسیار فراوانی که برای جامعه دربرداشته و دارد و به لحاظ اینکه ایجاد کنندگان این نرم‌افزار در خارج از کشور قرار داشته و به هیچ وجه پاسخگوی تخلفات خود و شکایات خانواده‌های زیان دیده نبوده و نیستند، لذا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در اجرای درخواستهای متعدد خانواده‌های آسیب دیده ناچار به فیلتر و مسدود سازی نرم‌افزار ذکر شده گردیده است، از این جهت شما میتوانید از دیگر نرم‌افزارهای شبیه به داخلی برای جایگزینی ارتباطات صوتی، متنی و تصویری و ویدئوی کم هزینه استفاده کنید.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات دولت یازدهم، با اعلام بی‌رابطه بودن وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات ایران با فیلترینگ وی‌چت، اطلاع داد کمیته تعیین مصادیق که این شبکه را توقیف کرده و وزارت ارتباطات تنها با اسم یکی از ۱۲عضو این کمیته، از حق رای در تصمیم‌گیری‌ها دارا است.

وی به علاوه از طرف دیگر از معرفی پیشنهادی از جانب وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر وی چت اطلاع داد: هم‌اکنون بسیاری از مردم جامعه به روش صحیح از این شبکه استفاده می‌کنند، اختلاف وی‌چت با دیگر شبکه‌های اجتماعی در بخشی با اسم «nearby» است. توصیه کرده‌ایم که این بخش که وی چت را از دیگر شبکه‌های اجتماعی دارای اختلاف کرده‌است، فیلتر شود و دیگر بخش‌ها مورد بهره برداری مردم قرار گیرد.

اکنون به نظر می رسد با فیلتر شدن تلگرام، شبکه اجتماعی و پیغام رسان وی چت جانشین آن شود! 

اگر این خبردرباره شبکه های اجتماعی جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک