دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

روسیه تهدید کرد؛ تلگرام را می بندیم

پیرامون اخبار وب و شبکه جهانی وب در خبرها آمده است :

بر طبق ادعای مدیران دولتی روسیه، در صورتی که مسئولین تلگرام معلومات مورد نظر آنها در خصوص چت های خصوصی و رمزگذاری شده مورد تقاضای آنها را در دست نگذارد، احتمال مسدودی کامل پیغام رسان تلگرام می باشد.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، الکساندر ژاروف، مدیرکل رگولاتوری ارتباطات روسیه اطلاع داد، تا اینجای کار تقاضاهای بسیاری مبنی بر دسترسی به عده ای معلومات داشته ایم با اینحال با بی اعتنایی مسئولین تلگرام مواجه شده ایم و این مسئله بالاخره به ضرر آنها تمام خواهد شد؛ چرا که لحظه برای این اپ رو به انتهای است.

ایشان پیشتر اضافه کرد، اگر تلگرام به رجیستری روسکوماندوزر پیوسته است، می بایست به قانون های این مرکز پایبند باشد و در صورت نیاز عده ای معلومات محرمانه رمزگذاری شده را در دست مدیران بگذارد.

هم اینک تنها یک درخواست می باشد و اگر تلگرام معلومات ضروری مرکز را با مهر و امضای رسمی کمپانی ارسال کند، می تواند به فعالیت خود ادامه دهد و این تازه ترین درخواست مابین کرملین و برادارن دوروف که از بنیانگذاران ارتباطات end to end رمزگذاری شده  هستند، به حساب می آید.

در سال ۲۰۱۴، پاول دوروف درخواست دولت روسیه برای در دست گذاشتن معلومات مصرف کنندگان شبکه اجتماعی اوکراینی  به اسم فونتاکه را مردود دانست.

مسئولین تلگرام اعتقاد دارند، آنها با این رمزگذاری پیشرفته قصد داشتند تا هیچ دولتی نتواند به حریم خصوصی مصرف کنندگان ورود کند و هم اینک قادر نیستند خود این مسئله را نقض کنند چرا که این کار نقض حقوق شهروندی شمرده می شود.

آنها اعتقاد دارند تنها در صورتی این کار را می کنند که پای مسائل امنیت ملی یا جهانی به اشتراک باشد و این درخواست از رسم حقوقی خود معرفی شود.

پیشتر نیز امبر رود، در حوادث تروریستی وبمینستر انگلستان از پلیس و خدمات مخفی این کشور خواسته بود تا به معلومات محرمانه پیغام رسان هایی از قبیل تلگرام و imessage اپل دسترسی بیابند.

 

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک