دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ساعت هوشمند بدون باتری ماتریکس رونمایی شد

ساعت هوشمند بدون باتری ماتریکس معرفی شد

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

ساعت هوشمند بدون باتری ماتریکس با پلتفرم شبکه جهانی وب اشیاء (IoT) در جریان کنفرانس CES 2018 معرفی شد. این ساعت هوشمند با بهره برداری از انرژی گرمایی کار می کند و می تواند اعلان های مختلف را از روش بلوتوث نشان دهد.

ماتریکس تولید کننده ابزار‌های بی توجه به باتری پاورواچ و پاورواچ ایکس است. هر دو ساعت، همزمان معرفی شدند. پاورواچ ایکس کمی بیشتر از پاورواچ لحظه تولید برده است و دلیل آن هم وجود توانایی هوشمند دریافت اعلان در این ساعت خواهد بود.

ساعت‌های بدون باتری اختراعات تازه ای نیستند با اینحال در طول چندین دهه بر روی آن‌ها مطالعه و تحقیق صورت گرفته است. این ابزار‌ها با استناد به ساختار ترموکوبل کار می‌کنند به طوری که انرژی را از میزان اختلاف گرمایش بین دست و ابزار به دست می‌آورند. مشکلی که در ترموکوبل‌ها می باشد ضعف در تولید میزان کافی انرژی است.

کمپانی ماتریکس به توجه به مساله‌های بسیار، ساعت هوشمند بدون باتری تولید کرده که توانایی نمایش اعلان‌ها را از روش بلوتوث خواهد داشت. ساعت پاورواچ ایکس حتی می‌تواند انرژی کافی را برای کار موتورهای ارتعاشی، به منظور دریافت لرزش در لحظه رابطه، ممکن کند. غیر از این، ساعت هوشمند ماتریکس توانایی‌های ورزشی از قبیل تعداد کالری مصرفی را در لحظه ورزش نمایش دهد.

ماتریکس اخیرا بر روی برنامه سنسور برداشت انرژی بیکن (Energy Harvesting Sensor Beacon) در حال کار بوده. این برنامه نشان‌دهنده ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیاء است که قادر باشند بدون باتری کار کنند و به علاوه از طرف دیگر از یک سیستم ترموکوبل مانند که به وسیله ماتریکس ساخته‌شده سود ببرند.

این برنامه خوب برای همه ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیائی است که هم اینک از باتری‌های تک سلولی سود می برند و یا به روش معمول شارژ می‌شوند. درعین‌حال کمپانی‌هایی که از سنسور های مختلف در ابزار‌های خود استفاده می‌کنند نیز می توانند سیستم بدون شارژ ماتریکس را با تکنولوژی خود در هم آمیزند. با اسم مثال،سنسور های کنترل آب و هوا در دفاتر هواشناسی و ایستگاه های تولید انرژی.

ساعت هوشمند بدون باتری ماتریکس یقیناً تا نیمه سال ۲۰۱۸ به مارکت معرفی نمی شود و حتی هزینه آن نیز به طرز دقیق واضح نیست و هم اینک پاورواچ ایکس یقیناً با هزینه ای برابر با ۲۴۹ دلار توزیع خواهد شد.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. اگر دوست دارید این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر