دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

سامسونگ و ال جی سرگرم پیشرفت نمایشگرهایی با چهار لبه خمیده هستند

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

اگر دیزاین مدلهای برتر گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ دل شما را ربوده، یقیناً باید خیلی زود منتظر ابزار هایی نسبتا زیباتر از جانب کمپانی کره ای باشید؛ چرا که با استناد به گزارش های تازه، سامسونگ سرگرم پیشرفت صفحهء نمایشی با چهار لبه خمیده، به جای دو لبه خمیده حال حاضر است. گفته می شود که با خمیدگی بخش های بالایی و پایینی صفحه نمایش، قادر ایم منتظر معرفی تلفن هوشمندی به راستیً بی حاشیه باشیم که صفحه نمایش آن، 98 درصد از بدنه جلویی را اشغال می کند.

در این شایعاتی درز کرده که سامسونگ پیش از هرچیز می خواسته این صفحه نمایش را به آیفون 8 اپل بیاورد. دو کمپانی مورد اشاره چندی قبلً قراردادی دو ساله با یکدیگر امضا کردند که سامسونگ را به معرفی 92 میلیون پنل OLED برای آیفون 8 یا همان آیفون ادیشن متعهد می کند. با این وجود در بخشی از اخبار غیر موثق شنیده می شود که اپل تصمیم گرفته است با کنار گذاشتن نمایشگر های خمیده، از پنل صفحه نمایش تخت برای آیفون 8 بهره ببرد که با این وجود هیچ حاشیه ای در قسمت بالایی یا پایینی نخواهد داشت.

اپل به ذهن خطور می کندً تصمیم گرفته است با کنار گذاشتن نمایشگر های خمیده، از پنل صفحه نمایش تخت برای آیفون 8 بهره ببرد

غیر از سامسونگ، به ذهن خطور می کندً ال جی هم روند پیشرفت صفحه نمایش مشابهی را شروع کرده، با اینحال یک سخت امکان دارد در پیشرفت این تکنولوژی سخت ساز شود یا حداقل سرعت پیشرفت آن را کُند سازد. تکنیک لایه بندی حال حاضر نمایشگرها، از پنل هایی با چهار لبه خمیده خدمات رسانی نمی کند و به این خاطر، نقطه ای واضح در چهار گوشه از صفحه نمایش قادر به تشخیص لمس انگشتان استفاده کننده نخواهد بود.

این بدان معناست که اپل برای نمونه برتر سال 2017 خود، باید به نمایشگر های تخت یا پنل هایی با دو لبه خمیده بسنده کند و اگر سامسونگ هم بخواهد گلکسی اس 9 را با چنین صفحهء نمایشی روانه مارکت کند، مجبور به ابداع روند لایه بندی بطور کلیً تازه ای خواهد بود.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع