دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

سایپا با سراتو، وارد بورس کالا شد

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

سایپا سراتو بالاخره به نوعی اولین خودرو وارد مارکت بورس کالا شد. این معرفی شامل ۵۰ عدد ابزار سراتو است.

سایپا سراتو که چند ماهی از انتشار امیدنامه‌ی پذیرش و درج نامش در مارکت بورس کالای ایران می‌گذرد، امروز بالاخره وارد این بخش از مارکت سرمایه شد.

امروز برای بار نخست و بعد از مدت‌ها انتظار، بالاخره سایپا سراتو با توزیع ۵۰ ابزار وارد بورس کالای ایران شد تا این نمونه به نوعی اولین خودروی حاضر در بورس ایران شناخته شود. هزینه پایه‌ی سراتو تولید سایپا در بورس کالای ایران، ۸۷ میلیون تومان تعیین شده است.

در امیدنامه‌ی پذیرش سایپا سراتو، معرفی‌کننده متعهد شده است شرایط توزیع سراتو را به‌گونه‌ای مهیا کند که این خودرو حداقل ۴ بار در ماه معرفی شود. به علاوه از طرف دیگر سایپا متعهد شده است که ۲۵ درصد از کل تولیدات سالانه‌ی سراتو برابر با ۲۵۴۰ ابزار (هر یک بیشتر شد) را در بورس کالا معرفی کند.

اسفندماه ۱۳۹۵ امیدنامه‌ی پذیرش و درج سایپا سراتو در بورس کالا، روی سایت رسمی این نهاد مشاهده شد تا مقدمات توزیع این خودرو در مارکت سرمایه ممکن شود. سایپا سال قبلی تصمیم گرفت تولیدات خود را از روش اوراق سلف موازی و از دریچه بورس کالا تأمین مالی کند.

به علاوه از طرف دیگر خبرهایی مبنی بر معرفی خودروی دنا از روش بورس کالا به وسیله ایران خودرو برای تأمین مالی از روش توزیع اوراق سلف موازی شنیده می‌شود.

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر