دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

سرفس فون یا هات اسپات همراه؛ پتنت جدیدی از مایکروسافت رؤیت شد - 0

سرفس فون یا هات اسپات همراه؛ پتنت تازه ای از مایکروسافت دیده شد

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

امروز پتنتی در دست به مایکروسافت از جانب دفتر ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده پخش شده که وسیله ای را تحت عنوان «ابزار ارتباطی وایرلس» نشان می دهد. واضح است که در توصیف این ابزار، قابلیت های ارتباطی با شبکه وب از روش تکنولوژی های 3G، وای-فای و LTE به چشم می خورد.

مایکروسافت در این پتنت به شرح کامل نحوه دفع حرارت از روش بدنه پرداخته. در ابزار مطرح شده یقیناً یک باتری 1500 میلی آمپر ساعتی تعبیه شده و ممکن است از فرکانس 5 و 2.4 گیگاهرتزی شبکه وای-فای هم خدمات رسانی کند.

با استناد به ابعاد آنتن ها، باتری و دیگر اجزای اصلی ساختاری، می توان مطمئن بود که با نسبت 16:9 روبرو نیستیم و در حقیقت ابعاد سطح ابزار به 57×90 میلیمتر می رسد. نکته مهم دیگر، این است که وسیله فوق انعطاف پذیر نیست، حتی در وسط آن لولایی تعبیه شده تا شبیه به موبایل های تاشو رفتار کند.

با تمام این تفاسیر، به نظر نمی رسد با یک «موبایل» روبرو باشیم، چون جزئیات کاملی در باب محل قرار گرفتن مودم LTE و رابطه آنتن ها و باتری به بورد اصلی معرفی شده و صفحهء نمایشی بسیار کوچک هم در لبه ابزار حضور دارد. با استناد به این معلومات، ممکن است یک هات اسپات موبایل را می بینیم که اطلاعاتی مانند نوع رابطه، شدت سیگنال و سرعت دریافت دیتا را روی صفحه نمایش نشان می دهد.

این ابزار به دو سیم کارت، یا یک سیم کارت و یک کارت حافظه تجهیز می شود و هیچ صفحه نمایش دیگری ندارد، ضمن اینکه اشاره ای به توانایی ماژولار یا اتصال به سری دیگر در پتنت دیده نمی شود. از اینرو برخلاف انتظار همگان، با اطمینان بالا قادریم بگوییم با «سرفس فون» روبرو نیستیم و تنها وسیله ای با قابلیت های ارتباطی متعدد را می بینیم.

در اینجا گفتنی ایست مایکروسافت چند وقتیست که توجه خود را از تلفن های هوشمند برآمده و به عرصه های نه چندان پر هیجان با اینحال بسیار سودآور، مانند خدمات ابری و کنسول های گیمینگ روی آورده، رویکردی که نتیجه بسیار خوبی را برای آنها در پی داشته است.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع