دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

سرپرست پژوهشگاه محیط مجازی: تلگرام باعث گسترش سرانه مطالعه شده است

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

سرپرست پژوهشگاه محیط مجازی کشور اعتقاد دارد که تلگرام سرانه مطالعه در کشور را به میزان ۵۰۰ ساعت گسترش داده است.

به صحبت مسعود اسدپور، تعداد کانال‌های عمومی تلگرام به زبان فارسی، به بیش از ۵۵۵ هزار رسیده و مطالب منتشرشده در آن از فاصله یک میلیارد قبلی است. با استناد به انتشار هر روزه ۲ تا ۳ میلیون نوشته در تلگرام، تا آخر مهرماه از رکورد سایت‌ها نیز پیشی خواهد گرفت.

ایشان به علاوه از طرف دیگر پیشتر با بیان اینکه از میان ۵۵۵ هزار کانال، بیش از ۲۰ هزار مورد حاوی حداقل ۵ هزار عضو هستند، گفت: «از میان مطالب منتشرشده در این کانال‌ها، ۸۸ درصد آن‌ها مطالب تولیدی و ۱۲ درصد مطالب بازنشر است.»

با استناد به گزارش اسدپور، در کل ۷۲۰ میلیون اکانت می باشد که با استناد به محاسبه ۴۰ میلیونی حساب‌های کاربری در ایران، نشان می‌دهد به‌طور متوسط، هر استفاده کننده ایرانی در ۱۸ کانال عضو است.

ایشان به علاوه از طرف دیگر اطلاع داد که حدود ۷۰ درصد این کانال‌ها در یک ماه واپسین فعالیت داشته‌اند و به‌طور متوسط، مطالب منتشرشده در کانال‌ها ۱۱۲۵ بار بازدید شده‌اند که سهم هر استفاده کننده ایرانی، ۳۰ هزار نوشته است. اگر لحظه بازدید هر نوشته را حدود یک دقیقه در نظر بگیریم، کانال‌های تلگرامی باعث گسترش سرانه مطالعه به میزان ۵۰۰ ساعت شده‌اند.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر