دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

سیستم تازه دانش پژوهان MIT، پهپادها را به فیلم بردارانی حرفه ای مبدل می کند

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

ضبط ویدیوهای با کیفیت به کمک پهپادها کار راحتی نیست و معمولاً نیازمند چند نفر است تا کنترل پهپاد را به دست داشته باشند. اکنون دانش پژوهان آزمایشگاه علوم رایانه ای و هوش مصنوعی MIT فکر می کنند به راهی برای خارج کردن اپراتورهای انسانی از معادله یافته اند. این تیم دانش پژوهان، برنامه دارد طی انتهای ماه جاری میلادی و در جریان یک کنفرانس، از سیستمی معرفی کند که به فیلم برداران کمک می کند پارامترهای مخصوصی را تعریف کرده و پهپادها خود کنترل همه چیز را برعهده گیرند.

سیستم مورد اشاره، «برنامه ریزی حرکتی همزمان برای ویدیوگرافی هوایی» نامیده شده و به کارگردانان اجازه می دهد پارامترهایی مخصوصی مانند میزان بسته یا عریض بودن فریم و محل قرارگیری سوژه در آن فریم را تعریف کنند. به علاوه از طرف دیگر امکان تغییر این تنظیمات در میانه فیلم برداری نیز می باشد و پهپاد شیوه فیلم برداری را بر همان دگرگون تطبیق می کند. و به علاوه از طرف دیگرً این پهپادها می توانند به روش اتوماتیک از معضلات دوردستی کنند.

همزمان با اینکه تنها عده ای از پهپادها مانند DJI Mavic Pro از سیستم تشخیص و دنبال کردن اشیا دارا هستند، برنامه MIT می تواند بسیار حرفه ای تر ظاهر شود و کنترل بهتری در دست اپراتور قرار دهد. این سیستم به روش دائمی، سرعت و شتاب وسایل در باب پهپاد را اندازه گیری کرده و تخمین می زند. دانش پژوهان غیر از این می گویند که یک کارگردان می تواند متغیرهای گوناگونی را انتخاب کنند تا پهپاد بداند چه سوژه ای را حاوی اهمیت یک شات قرار دهد.

بالاخره با استناد به تصویری پخش شده از جانب آزمایشگاه دانشگاه MIT، نهایتا بدین شکل مطرح شده است که این سیستم هنوز همانگونه که باید و ممکن است پیشرفته نیست و حداقل مدتی لحظه می برد تا به روش کارآمد از جانب کارگردانان و فیلم سازان مورد بهره برداری قرار گیرد. با این همه، این سیستم هم مانند بسیاری از سخت افزارها و نرم افزارهای حال حاضر، گامی مهم برای پیشرفت تکنولوژی های فیلم سازی است.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع