دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

شروع به کار دستیار دیجیتالی بیکسبی از امروز در بیش از 200 کشور جهان

در بیشتر مواقع اخبار نرم افزارها مورد استقابل قرار گرفته است:

تا اینجای کار دستیار دیجیتالی بیکسبی (Bixby) تنها در کشور آمریکا و کره جنوبی قابل استفاده بود با اینحال امروز سامسونگ آن را در بیش از 200 کشور جهان اکتیو کرده است.

سامسونگ از لحظه معرفی دستیار دیجیتالی بیکسبی مانور فراوانی روی هوشمندی و توانایی‌هایش داده و به قدری برایش ارزش قائل است که در گلکسی اس 8 دکمه سخت افزاری ویژه به منظور اکتیو‌سازی هرجه ساده تر بیکسبی تعبیه کرد. طی یک ماه پیش امکان کار با دستیار دیجیتالی بیکسبی تنها در ایالات متحده آمریکا ممکن و همزمان در دیگر کشورها، دکمه سخت افزاری بیکسبی به زائده‌ای بلا استفاده مبدل شده بود. اخیرا امکان بهره برداری از بیکسبی در تمامی جهان بوجود آمده و تمامی مالکین گلکسی اس 8 قادر اند به وسیله این دستیار صوتی به انجام کارهایشان بپردازند.

تا به این لحظه بیکسبی تنها از زبان‌های انگلیسی آمریکایی و کره‌ای خدمات رسانی می‌کند و حتی خبری از زبان‌های پر استفاده مانند چینی، فرانسوی و اسپانیایی نیست. به ذهن خطور میکند افزودن زبان تازه به دایره لغات بیکسبی لحظه فراوانی را می‌طلبد و بعید به ذهن خطور میکند که دستیار دیجیتالی تازه سامسونگ از زبان فارسی نیز خدمات رسانی کند. بیکسبی به لهجه و نوع تکلم زبان حساس بوده و امکان دارد گاهی متوجه صحبت‌های فردی که زبان دومش انگلیسی است نشود. سامسونگ نیز اعلام داشته بیکسبی را به هوش مصنوعی پیشرفته و یادگیری عمیقی تجهیز کرده که پیوسته برای نزدیک‌تر کردن نحوه تکلمش به زبان محاوره‌ای رایج به اشتراک مردم تلاش می‌کند.

کره‌ای ها در دستیار دیجیتالی جدیدشان خدمات رسانی کامل از اپ‌های شخص ثالث را جای گرفته‌اند؛ به طرزی که استفاده کننده می‌تواند با بهره برداری از بیکسبی کنترل کامل برنامه موردنظرش را بدون حتی یک لمس به دست بیاورد. ممکن است این توانایی گامی بزرگ به سوی آتی دستیارهای دیجیتالی و صوتی باشد که اولین بار به وسیله مهندسان سامسونگ برداشته شده است.

این خبر پیرامون اپ ها و نرم افزارها مورد بهره برداری قرار گرفته است. در صورت علاقه آن را با دوستان خود از روش ابزارهایی که در پایین میبینید به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر