دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

شواهد بیشتری به وارونه قرار گرفتن پنل نمایشگر وان پلاس 5 اشاره می‌کنند - 0

شواهد بیشتری به وارونه قرار گرفتن پنل صفحه نمایش وان پلاس 5 اشاره می‌کنند

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

سخت صفحه نمایش وان پلاس 5 به مرور لحظه گریبان تعداد بیشتری از مصرف کنندگان را می‌گیرد. با اینکه این سخت وان پلاس 5 به روش محسوس قابل دیده نیست، با اینحال مصرف کنندگان انتظار رفع آن را دارند.

بروزترین نمونه برتر وان پلاس به خاطر تجهیز شدن به اسنپدراگون 835، 8 GB حافظه رم و یک دوربین دوتایی باکیفیت و از جهت دیگر داشتن هزینه حدودا پایین به نسبت امکاناتش، لقب قاتل نمونه برتر را مختص خود کرده است. مصرف کنندگان این گوشی موبایل چندی قبل با یک سخت مواجه شده‌اند که با اینکه آن‌چنان جدی نیست، با اینحال عده ای از مصرف کنندگان را کلافه کرده است. با این وجود از وقتی که کمپانی تولید کننده سخت کندی وان پلاس 5 را طبیعی خطاب کرده و به عدم وجود هر گونه سخت نرم افزاری و سخت افزاری تاکید کرده است، گله‌مندی مصرف کنندگان بیشتر شده است.

ممکن است اسم‌گذاری این سخت کمی سخت باشد، با اینحال به نظر مصرف کنندگان، حین مرور وب با وان پلاس 5 و یا حتی گشت و گذار در توییتر، بعد از اسکرول کردن ادامه محتواها با تاخیر حدودا قابل توجه به نمایش در می‌آیند.

شناسایی منبع ایراد صفحه نمایش وان پلاس 5

با اینکه منبع ایجاد این سخت واضح نشده است، با اینحال از همان ابتدا حدس‌هایی زده می‌شد. به نظر عده ای بررسی کنندگان، این سخت از آنجایی ریشه می‌گیرد که پنل صفحه نمایش وان پلاس 5 حاوی جهت‌گیری معکوس است. پیشتر، این ادعا در حد یک نظریه باقی مانده بود، با اینحال اکنون شواهد بیشتری به سر و ته قرار گرفتن این پنل اشاره دارند. به گفته تارنما XDA، عده ای از عضو های انجمن این تارنما تخصصی به اطلاعاتی دست یافته‌اند که جهت‌گیری معکوس پنل نمایشگر وان پلاس 5 را نشان می‌دهند.

با استناد به نکات انتشار یافته از کد منبع هسته ابزار، پنل به روش 180 درجه‌ای جهت‌دار شده است، بدین جهت کنترلر صفحه نمایش باید تاوان این نحوه قرارگیری را بدهد تا محتواها به خوبی نمایش داده شوند. نمونه دیگری از عضو های پرطرفدار این انجمن تخصصی دست به کار شده و با سود‌گیری از معلومات انتشار یافته از کالبدشکافی وان پلاس 5 و مقایسه آن با نحوه قرارگیری قطعات در وان پلاس 3 تی، به نتیجه مشابهی رسیده است.

نمایشگر وان پلاس 5

نمی‌توان این نحوه قرارگیری قطعات را اشتباه خواند، حتی مطمئنا کمپانی وان پلاس از روی عمد دست به چنین کاری زده است. این گوشی‌ساز چینی مجبور بود تا یک ماژول دوربین دوتایی و چند قطعه دیگر که در تولیدات پیشین وجود نداشتند را در وان پلاس 5 جای بدهد، پس طبیعی است باید شیوه‌ای ویژه برای انجام این کار پیدا می‌کرد. راهکاری که به خاطر مهندس‌های کمپانی رسیده، از قرار معلوم مشکلی نه چندان جدی را در صفحه نمایش این گوشی موبایل بوجود آورده است.

اکنون به ذهن خطور میکند جواب وان پلاس به مصرف کنندگان گله‌مند بطور کلی صحیح و منطقی بوده است. بوجود آمدن سخت کندی نمایش محتواها به خاطر این سبک قرار دادن قطعات داخلی، بطور کلی طبیعی است! با استناد به این مسئله، هم اینک خبری از تعمیر و یا تعویض ابزار‌ها به وسیله کمپانی نیست، مگر اینکه در آتی، کمپانی تولید کننده وجود سخت گفته شده را قبول کند.

امیدواریم این نوشته پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر