دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند ؛ کشف نشانه‌هایی از هشتمین شگفتی طبیعی جهان پس از 130 سال - 0

شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند ؛ کشف نشانه‌هایی از هشتمین شگفتی طبیعی جهان بعد از ۱۳۰ سال

خبری در خبرگزاری ها پخش شده است مبنی بر اینکه:

شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند که با اسم هشتمین شگفتی طبیعی جهان شهرت دارد، در سال ۱۸۸۶ میلادی بر اثر فوران آتشفشان ناپدید شده بود با اینحال اکنون از نو نشانه‌هایی از آن شناسایی شده است.

با گذشت بیش از یک قرن، اکنون دانش پژوهان با اطمینان فراوانی از کشف از نو شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند صحبت می‌کنند. قبل از این تصور می‌شد که این مکان طبیعی نابود شده است.  شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند ، یکی از باورنکردنی‌ترین و دیدنی‌ترین ساختارها در کره زمین به شمار می‌رفت با اینحال این مکان در سال ۱۸۸۶ میلادی بر اثر فوران آتشفشان ماونت تاراورا، در پایین انبوعی از ماگمای مذاب، ناپدید شد و دیگر اثری از آن نبود.

اکنون دانش پژوهان بعد از ۱۳۰ سال، از کشف از نو این شیب های پلکانی خبر می‌دهند و مدعی شده‌اند که آن را در پایین لایه‌هایی از خاکستر و لجن شناسایی کرده‌اند. این مکان، روزگاری با اسم دنیایی دلنشین از طبیعت بکر شناخته می‌شد. محققان، این پدیده را بزرگ‌ترین رسوبات سیلیکاتی موجود در دنیا به شمار می‌آورند و اکنون این احتمال داده می‌شود که بخشی از آن در پایین خاکسترهای ناشی از فوران آتشفشان ماونت تاراورا، سالم باقی مانده باشد.

شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند

دلیل رنگ باورنکردنی شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند

یکی از نکات جالب توجه این شیب های پلکانی، رنگ صورتی آن است. بررسی ها محققان نشان می‌دهد که وجود نوعی باکتری رنگی موسوم به Thermus Ruber عامل اصلی صورتی شدن این ساختار طبیعی است. این باکتری‌ها را می‌توان هم‌خانواده باکتری های رنگی موجود در منطقه یلو استون آمریکا دانست. از این حیث با کشف از نو شیب های پلکانی سفید و صورتی نیوزلند ، می‌توان انتظار داشت که عجایب هفت گانه طبیعی جهان به عجایب هشت گانه مبدل شود.

امیدواریم این مقاله مورد استفاده خوانندگان محترم دیجیلند واقع شود. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع