دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تصاویری نفس‌گیر از آبشار نیاگارا در سرمای زمستان که با یخ پوشیده شده است

عکس هایی نفس‌گیر از آبشار نیاگارا در سرمای زمستان که با یخ پوشیده شده است

خبری در خبرگزاری ها پخش شده است مبنی بر اینکه:

آبشار نیاگارا واقع در فاصله آمریکا و کانادا، در سرمای زمستان از یخ پوشیده شده و منظر‌ای خارق‌العاده را بوجود آورده است. مردم زیادی تنها برای دیدن این صحنه به نیاگارا سفر می‌کنند.

مورخ و نویسنده مشهور، پل گروموشاک (Paul Gromosiak)، زمانی گفت آبشارهای نیاگارا در زمستان قادر اند حتی از آسمان خراش‌ها هم نفس‌گیرتر و دلنشین‌تر باشند. وقتی که دمای هوا به شکل زیادی کاهش می یابد، همراه با ریزش آب می‌توانیم درختان قطور و شاخه‌های آنها را که از برف پوشیده شده‌اند، ببینیم.

قطعه‌های یخ‌زده و استالاکتیت‌ها روی صخره‌ها، دیوارها و نرده‌های اطراف آبشار شکل گرفته‌اند. آب، یخی است، با اینحال هم‌چنان با سرعتی بالا جاری بوده و در ابری غلیظ از مه به رودخانه می‌ریزد.

چنین موضوعی در حقیقت منظر باورنکردنی و دلنشین آبشار نیاگارا در زمستان است که توریست‌ها را برای تماشای آن به سوی خود می‌کشد. با اینکه پارک ملی نیاگارا که در شمال غرب بوفالو بنا شده است، با صدها هکتار زمین و مسیرهای پیاده‌روی شهرت دارد، با اینحال منظر آن با کاهش دما و کم شدن جمعیت، به میزان شبیه به خیره‌کننده است.

Zieong Zang که مسیری هفت ساعته را از جرزی سیتی طی کرده بود، طی گفتگو‌ای با Buffalo News گفت: “من تابستان چهار سال پیش به اینجا آمده بودم. اینجا خوب بود، با اینحال مانند اکنون نبود. این منظر که تمام برف و درختان مثل شکر پوشیده شده، برجسته و دلنشین است.”

عده ای می‌گویند عکس ها نمی‌توانند زیبایی‌ها را به خوبی نشان دهند. ولی باید گفت، تصویر‌های ثبت‌شده از آبشار نیاگارا به وسیله Sharon Cantillon، عکاس Buffalo News، بسیار دلنشین هستند:

سال ۲۰۱۴ عکس هایی در محیط مجازی پخش شد که آبشار نیاگارا را یخ‌زده نشان می‌داد. با این وجود به گفته Caitlin Dewey (که خود از Niagara Falls است) از Washington Post، این عکس ها گمراه‌کننده و بطور کلی دروغین هستند. به گفته BuzzFeed News هم بسیاری از این عکس ها، قدیمی هستند.

بیش از ۳ هزار تن آب در ثانیه در آبشار نیاگارا در جریان بوده و ریزش صدها هزار گالن آب از هرکدام از سه آبشار به داخل رودخانه، آبشارهای نیاگارا را ایجاد می‌کند.

آبشار نیاگارا

هنوز هم پل یخی (ice bridge) روی رودخانه نیاگارا در قسمت پایینی آبشار، عده ای مواقع تا حدی فراوانی ضخیم می‌شود؛ بخشی که در قبلی مردم از روی آن عبور می‌کردند. با اینحال در سال ۱۹۱۲، سقوط قطعه‌ای بزرگ از یخ وقتی که مردم فراوانی روی آن بودند، باعث شکستن آن شد. در این حادثه، سه نفر که یک زوج به اشتراک آنها بود، جان خود را از دست دادند و اجساد آنها هیچ‌گاه پیدا نشد. هم اینک کسی اجازه عبور از این پل یخی را ندارد.

به گفته National Weather Service.، دما در این بخش بین ۸ تا ۲۱ درجه فارنهایت (منفی ۶ تا منی ۱۳ درجه سلسیوس) متغیر است. به این خاطر حدسیات می شود حالت یخ‌زدگی آبشار نیاگارا هم‌چنان ادامه داشته باشد.

پیشتر میتوانید عکس ها بیشتری از این آبشار که از سمت کشور کانادا ثبت شده‌اند را بنگرید:

امیدواریم این نوشته مورد توجه خوانندگان محترم دیجیلند واقع شود. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع