دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تصاویر مریخ نورد کنجکاوی از حرکت سریع ابرها در آسمان سیاره مریخ + ویدیو - 0

عکس ها مریخ نورد پرسشگری از حرکت سریع ابرها در آسمان سیاره مریخ + ویدیو

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

بیش از 5 سال از ماموریت پرسشگری در مریخ می‌گذرد. در اینجا با نمایش سری عکس ها مریخ نورد پرسشگری از حرکت سریع ابرها در آسمان سیاره مریخ با شما هستیم.

حتی ربات‌های اکتشافی در سیارات بیگانه هم گاهی دست از کار کشیده و به تماشای آسمان می‌نشینند! مریخ نورد پرسشگری که در هفته قبلی پنجمین سالگرد حضور خود بر روی سیاره سرخ را پشت سر گذاشت، این دفعه سری‌ای دلچسب از تصویر‌های ابرهای مریخی را به زمین مخابره کرده است.

اسلایدشوی حرکت سریع ابرها در آسمان سیاره مریخ ، ترکیبی از 2 سری تصویر مختلف است که صبح روز 14 جولای در سیاره سرخ به ثبت رسیده‌اند. 4 تصویر اول نماهای مستقیم از آسمان مریخ و عکس ها بعدی نمایی از افق جنوبی این سیاره هستند. به منظور معرفی نمای واضح‌تر از این دورنمای، عکس ها تهیه شده به وسیله مریخ نورد پرسشگری به وسیله عضو های تیم دانشگاه یورک (York University) تکمیل شده‌اند.

مشاهده ابرها در زمین یک اتفاق بطور کلی طبیعی است که همه روزه می‌توان آنان را در آسمان تماشا کرد. با اینحال به دلیل مدار بیضوی مریخ، این ابرها به روش فصلی بوده و مداری را در نزدیکی استوای سیاره سرخ تشکیل می‌دهند. به همین دلیل، مشاهده ابرها در مریخ تنها در زمانی امکان دارد که این سیاره در دورترین نقطه خود درمقایسه با خورشید قرار گرفته است.

بر طبق نظر محققان، این ابرها از کریستال ریز آبی تشکیل شده‌اند که با قرارگیری به اشتراک گرد و غبارهای مریخی، چنین ساختاری را تشکیل می‌دهند. این ذرات طی یک روند ریزش و تبخیر مجدد الگوهای مخصوصی را در آسمان مریخ تشکیل می‌دهند. گرچه ابزارهای مریخ نورد پرسشگری قادر به تشخیص ارتفاع این ابرها نیست، با اینحال در زمین ابرها معمولا در لایه‌های بالایی جو شکل می‌گیرند.

امیدواریم اخبار علم و دانش ما مورد استقبال شما قرار گرفته است. با پخش این مقاله دوستان خود را از این خبر جالب با خبر کنید.

منبع