دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

فروش یک چهارم سهام نیورالینک ؛ آیا چهارمین شرکت ایلان ماسک به سرمایه‌گذار نیاز دارد؟ - 0

فروش یک چهارم سهام نیورالینک ؛ آیا چهارمین کمپانی ایلان ماسک به سرمایه‌گذار نیاز دارد؟

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

حدود 27 میلیون دلار از سهام نیورالینک (Neuralink) تا اینجای کار به فروش رفته است. در چنین شرایطی ست که که ایلان ماسک تصمیمی برای پیدا کردن سرمایه‌گذار ندارد.

نیورالینک بروزترین کمپانی است که به دست ایلان ماسک (و چندین تن دیگر) تاسیس شده و هدف آن، تلاش برای رابطه مغز انسان با رایانه است. با اینکه این تولیدکننده در سال 2016 تاسیش شد، با اینحال تا اینجای کار مردم فراوانی برای سرمایه‌گذاری در آن ابراز علاقه کرده‌اند. از روز پانزدهم آگوست (بیست و چهارم مرداد) سال جاری، دوازده سرمایه‌گذار که هنوز نامشان واضح نیست اقدام به خرید 27 میلیون دلار سهام از کل 100 میلیون دلار سهام‌ موجود کردند. یعنی یک چهارم کل سهام‌ها طی ده روز به فروش رفته‌ است.

خریداران سهام نیورالینک هنوز به روش رسمی واضح نیستند

برخلاف پرونده‌های اداری موجود، ایلان ماسک در روز جمعه و طی انتشار یک توییت اطلاع داد کمپانی نیورالینک در جستجوی سرمایه‌گذار نیست. این گفته نشان می‌دهد وی، سرمایه‌گذارانی را از قبل برای این تولیدکننده یافته است و یا بنا دارد خودش در آن سرمایه‌گذاری کند. با این وجود در پرونده‌های اداری پخش شده، اسم جرد بیرکل (Jared Birchall) با اسم مدیرکل نیورالینک آورده شده است. بعد از انتشار این اخبار در باب فروش بخش زیادی از سهام نیورالینک ، هنوز هیچ کدام از نمایندگان این تولیدکننده و به علاوه از طرف دیگر نمایندگان ایلان ماسک اظهار نظری نکرده‌اند.

ایلان ماسک تابستان سال قبلی و با نیت رابطه ذهن انسان با رایانه، نیورالینک را راه‌اندازی کرد. به منظور دست پیدا کردن به این خواسته باید ابزار‌هایی در ابعاد میکرون، طی رفتار جراحی در مغز انسان قرار داده شوند. برنامه ریزی شده است طی چهار سال آتی، این استارتاپ کالایی به مارکت معرفی کند که به مردم حاوی آسیب‌‌های شدید مغزی یاری مینماید. این دسته از آسیب‌ها معمولا در پی سرطان و یا سکته مغزی بوجود می‌آیند.

به نظر ایلان ماسک، بشر نیازمند ایجاد یک ابزار توری عصبی است که حاوی توانایی شارژ مغز انسان به میزانی بسیار زیاد باشد. چنین ابزاری به مردم کمک خواهد نمود با تهدیداتی که امکان دارد در آتی به خاطر پیشرفت رباتیک و هوش مصنوعی بوجود بیایند، مقابله کند. امکان برقراری رابطه ذهنی بین انسان‌ها از دیگر کاربردهای چنین قطعه‌ای خواهد بود.

سهام نیورالینک

فروش سهام نیورالینک از آنجایی جالب است که باید آن را چهارمین کمپانی ایلان ماسک بنامیم. این فرد خلاق از فعالیت دیگر کمپانی‌های خود یعنی تسلا، اسپیس ایکس و اپن ای ال به اندازه‌ای سرمایه به دست آورده که به هیچ عنوان الزامی به 27 میلیون دلاری سرمایه‌گذاری نداشته باشد.

امیدواریم اخبار علم و دانش ما مورد استقبال شما قرار گرفته است. با پخش این مقاله دوستان خود را از این خبر جالب با خبر کنید.

منبع