دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

فعالیت تازه گوگل و یوتیوب برای مبارزه با محتوای تروریسم

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

یوتیوب در راستای مبارزه با محتوای تروریستی در محیط آنلاین، قانون های تازه ای وضع و اجرایی خواهد نمود.

خدمات تصویری یوتیوب امروز اطلاع داد که چهار قدم تازه در راستای مبارزه با محتوای تروریستی برخواهد داشت. گوگل به نوعی کمپانی مادر یوتیوب، برنامه‌ی وسیعی برای مبارزه با محتوای مجرمانه و تروریستی دارد؛ این تولیدکننده تصمیم گرفته است غیر از حذف این دسته از محتوا، به‌صورت مداوم بار گزاری‌های تازه را نیز تحت نظارت قرار دهد و با بررسی آن‌ها در صورت وجود هرگونه مشکلی، در همان مرحله‌ی اول از بار گزاری ویدیو جلوگیری کند.

کنت ولر، مدیر بخش حقوقی گوگل، در خصوص گسترش تروریسم در شبکه جهانی وب گفت:

تروریسم در جوامع آزاد به معضل بزرگی مبدل شده است و جلوگیری از انتشار خشونت و نفرت در محیط مجازی یکی از مساله‌های در مقابل ما است. گوگل و یوتیوب متعهد به حل این معضل شده‌اند. ما با دولت‌ها، تیم‌های حقوقی و جوامع متمدن به‌صورت نزدیک هم کاری می‌کنیم تا خشونت آنلاین را از بین ببریم. هیچ کدام از خدمات‌های ما نباید میزبان ویدیو‌های حاوی تروریسم باشد.

تروریست‌ها غیر از حمله به ارزش‌های انسانیت، امنیت خدمات‌ها را نیز دچار اخطار می‌کنند و تهدیدی بزرگ برای خدمات‌های آزاد و امن هستند. کمپانی‌های مطرح تکنولوژی قادر اند راه‌حل‌هایی برای حل این دسته از مشکلات پیشرفت دهند. یوتیوب در باب همین مسئله برای انجام وظایف خود، قدم‌های تازه ای در راستای مبارزه با محتوای تروریسم برخواهد داشت. این چهار قدم عبارتند از:

  • بهره برداری از تکنولوژیهای نوین برای تشخیص محتوای تروریستی و خشونت‌بار: یوتیوب نمونه‌های مخصوصی جهت آنالیز و بررسی محتوای ویدیو‌ها دارد و اکنون در صورتی که هر یک از ویدیو‌ها بیش از ۵۰ درصد به محتوای مجرمانه و تروریستی مشابهت داشته باشد، فورا از سرورهای یوتیوب حذف خواهد شد. گوگل از پیشرفته‌ترین نمونه‌‌های یادگیری ماشین در نمونه‌های تازه خود استفاده کرده است تا محتوای ویدیو‌ها را با دقت بهتری طبقه‌بندی کند.
  • گسترش تعداد صاحبنظران و عضو‌های معتمد و تأییدشده‌ی گوگل در خدمات یوتیوب: به صحبت مدیران این خدمات تصویری، گزارش‌های صاحبنظران ذکر شده در ۹۰ درصد شرایط دقیق و مطابق با حقیقت هستند.
  • محدود کردن عده ای ویدیو‌ها با محتوای تنش‌زا: یوتیوب تصمیم گرفته است محدودیت‌هایی برای آن گروه از ویدیو‌هایی اعمال کند که به توجه به عدم نقض کامل قانون های این تولیدکننده، بازهم حاوی محتوایی ویژه هستند که امکان ایجاد عده ای تنش‌ها را در جستجوی دارد؛ این محدودیت‌ها شامل نمایش عده ای اخطار‌ها قبل از نمایش ویدیو، ممکن نبودن پیش نهاد‌ی ویدیو یا کامنت‌گذاری پایین آن می‌شوند. 
  • هم کاری نزدیک‌تر با گروه Jigsaw برای گسترش کاربری شیوه ریدایرکت کردن در اروپا: این شیوه با درک رفتار مصرف کنندگان و محتوای مورد نظر آن‌ها، نیروهای تروریست و داعش را شناسایی می‌کند و با ریدایرکت کردن آن‌ها، محتوای ضد تروریسم را به نمایش می‌گذارد. قبل از این، بیش از نیم میلیون دقیقه محتوای ضد تروریسم برای نیروهای ممکن داعش و از روش ریدایرکت بعد از کلیک کردن روی آگهی، به نمایش در آمده است.

گوگل قبل از این اعلام کرده بود که خود را متعهد به حل این معضل می‌داند و با دیگر کمپانی‌های مطرح تکنولوژی مانند مایکروسافت، فیس بوک و توئیتر در این راستا هم کاری خواهد نمود. هدف نهایی ایجاد اتحاد و جامعه‌ای برای پیشرفت‌ی تکنولوژی، خدمات رسانی کمپانی‌های کوچک‌تر و ایجاد راهی جامع برای مبارزه با تروریسم تعیین شده است.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر