دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مانتراهایی برای افزایش تمرکز در زندگی شخصی و کسب و کار

مانتراهایی برای گسترش تمرکز در زندگی شخصی و اشتغال

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

مانتراها کلمات یا عبارت‌هایی هستند که به طرز مرتب در طول مدیتیشن در فکر تکرار می‌شوند و میزان تمرکز را گسترش می‌دهند. این عبارات بطور کلی اختیاری بوده و لزوما معنا ندارند.

کارآفرینی، یک مسیر احساسی است که در طول زندگی فرد ادامه دارد. افرادی که این مساله را می‌پذیرند متوجه می‌شوند که در طول مسیر سختی‌های فراوانی می باشد. ممکن است گفتن این مسئله در حرف ساده به نظر برسد با اینحال افرادی که وارد مسیر کارآفرینی شده‌اند می‌دانند این مساله به هیچ عنوان راحت نیست. حتی گاهی اوقات مشغله‌های فکری به اندازه‌ای زیاد می‌شوند که مغز قدرت فکر کردن را از دست می‌دهد. راه‌اندازی کسب‌و‌کار روزهای خوب و بد فراوانی دارد و این اتفاقات روی احساسات و موقعیت درونی فرد تأثیر می‌گذارند. در طول این مسیر، شخص امکان دارد به دفعات اعتمادبه‌نفسش را از دست بدهد و از خودش بپرسد که چه کسی است.

ایجاد کنندگان شغل فراوانی وجود دارند که با جان و دل برای شکل‌گیری کسب‌وکار خود زحمت کشیده‌اند و بخش عمده‌ای از سرمایه‌ی خود را صرف این تلاش نموده‌اند. این مردم خطرهایی که کسب‌و‌کارشان را تهدید می‌کند به چشم خطرهایی می‌بینند که تمام زندگی‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. حجم کاری و دیگر فشارها به‌اندازه‌ای بالا است که امکان دارد سلامت بدن را تهدید کند. مردم فراوانی وجود دارند که نمی‌توانند در مقابل چنین فشارهایی مقاومت کنند و درنتیجه همه چیز را رها می‌کنند. بدن انسان طوری دیزاین نشده است که بتواند این میزان فشار را برای هفته‌ها و ماه‌ها تحمل کند. به علاوه از طرف دیگر این حقیقت را نباید انکار کرد که هر فردی لایق یک زندگی خوب است و باید بتواند از مسیر کارآفرینی نهایت لذت را ببرد.

کم کردن میزان درد

زندگی کارآفرینی سرشار از سختی است و نمی‌توان از دردهای آن دوردستی کرد با اینحال اینکه شخصی همه چیز را رها کند بطور کلی اختیاری است. «مانترا»، یک ذکر در مدیتیشن یا مراقبه است که به دفعات و به دفعات تکرار می‌شود و به گسترش میزان تمرکز یاری مینماید. انجام این تمرین به روش هر روزه به فرد یاری مینماید تمرکز بیشتری داشته باشد و تمام مشکلات را به سادگی پشت سر بگذارد. عده ای مردم از مانترا برای این منظور استفاده می‌کنند که به خودشان یادآوری کنند چه چیزهایی در زندگی برای آن‌ها ارزش بیشتری دارد. به نوعی مثال اینکه وجود خودشان تا چه اندازه ارزش دارد و باید خودشان را دوست داشته باشند. مانترا نوعی ورزش فکری است که یاری مینماید طرز تفکر مثبت به یک عادت مبدل شود.

مانترا عبارتی است که برای شخص ارزش دارد و به ایشان قدرت می‌بخشد. با این وجود چنین جمله ای نیازی ندراد که برای دیگران نیز معنا داشته باشد. مانترا می‌تواند یک کلمه یا یک عبارت بطور کلی تازه ای باشد که معنایش تنها برای شما قابل فهم باشد. برای تمرین این نوع مدیتیشن کلمه یا عبارت مورد نظر را روی کاغذ بنویسید و روی میز بچسبانید، به نوعی تصویر پس‌عرصه‌ی رایانه یا موبایل از آن استفاده کنید یا حتی به آینه‌ی حمام بچسبانید تا در بیشتر مواقع جلوی چشم باشد. اگر نمی‌دانید که از چه عبارت‌هایی برای مانترا استفاده کنید هیچ نگران کننده نیست. پیشتر‌ی این مقاله‌ی سایتهای اینترنتی به بررسی ۶ عبارت الهام‌بخشی می‌پردازیم که در متن‌های گوناگون و از طرف ایجاد کنندگان شغل مختلف بیان شده‌اند.

mantra

۱- می‌دانم که بازخورد اثر بسیار بهتر از تصورات من خواهد بود

یکی از دلایل اصلی که دلیل می‌شود مردم به سوی کارآفرینی بروند این است که می‌خواهند کنترل بیشتری روی زندگی خود داشته باشند. با اینحال اگر این قدرت کنترل تعادلش را از دست بدهد و مبدل به کابوس شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این یعنی ذهن دچار پراندگی شده است و لحظه آن رسیده که از نو به کاری که انجام می‌دهد اعتماد بیابد. درست بودن یک کار تنها زمانی معنا می یابد که احساس خوبی به شخص بدهد. از اینرو یک موقعیت ممکن، مثبت و شاد برای خودتان فرض کنید تا قادر باشید در زندگی، حقیقت متفاوتی برای خودتان رقم بزنید.

۲- هیچ شخص بهتر از من نبوده و نخواهد بود

میل به مقایسه کردن دیگران با خود در بیشتر مواقع در انسان‌ها وجود داشته است و این ایام به توجه به شبکه‌های اجتماعی این کار ساده تر شده است. تکرار این مانترا یاری مینماید از این دام رها شوید و روی نبوغ و استعدادهای خود تمرکز کنید. هیچ دو شخصی در دنیا اثر انگشت و دی‌ان‌ای یکسان ندارند، هر فردی خصوصیت‌های ممتاز خودش را دارد و تنها کفایت می کند آن‌ها را بشناسد و شکوفا کند.

۳- لذت می‌برم از اینکه تمام مراحل موفقیتم را جشن بگیرم

هیچ موقع این مسئله را باور نکنید که ممکن است اکنون برای انجام دادن یکسری کارها دیر شده باشد. کارآفرینی جشنواره‌ی دوندگی نیست حتی مانند دوی ماراتن است. افرادی که سریع هستند لزوما موفق نیستند. افرادی موفق هستند که قادر باشند برای طولانی مدت به حرکت رو به جلو ادامه دهند. گاهی اوقات عجله کردن را کنار بگذارید و موفقیت‌های خود را جشن بگیرید. این کار میزان هورمون سروتونین (هورمون ضد افسردگی) را در بدن گسترش می‌دهد.

mantra

۴- من کارهایم را اولویت‌بندی می‌کنم و به خودم مرخصی می‌دهم

برنامه‌ها و کارها هیچ موقع تمام نمی‌شوند و در بیشتر مواقع کاری برای انجام دادن می باشد. با اینحال این درست نیست که خودتان را برای مدتی از تفریحات دور نگه دارید. درست است که کارآفرینی مشغله‌های فراوانی دارد با اینحال نباید این مزیت که مدیرعامل خودتان هستید را نادیده بگیرید. برای صرف وعده‌های غذایی از محیط کار فاصله بگیرید. به علاوه از طرف دیگر مقداری به خودتان لحظه بدهید و به سفر بروید. آرامش فکری به گسترش میزان خلاقیت کمک خواهد نمود.

۵- به بینش و توانایی‌هایم اعتماد کامل دارم

افکار منفی را ساکت کنید تا قادر باشید از بینش درونی خود راهنمایی بگیرید. اجازه ندهید که انتظارات و نصیحت‌های دیگران مسیر شما را منحرف کند. بزرگ‌ترین معلم خودتان هستید و تنها کفایت می کند که احساساتتان را جدی بگیرید.

۶- دلیل اصلی خوشحالی من خدماتی است که معرفی می‌دهم

وقتی که شخصی غرق در کار می‌شود، سخت به خاطر می‌آورد که این کار را از ابتدا به چه دلیلی شروع کرده است. پس با وجود این وقت یک‌بار انگیزه‌هایی که داشته‌اید را از نو با خودتان مرور کنید. این کار شور و شوق کار کردن را گسترش می‌دهد و درنتیجه میزان موفقیت‌ها و سود مالی گسترش پیدا خواهد نمود. هر موقع احساس کردید نمی‌توانید با خریدار‌ها رابطه برقرار کنید ارزش خدمات و تولیدات تولیدی را از نو به خودتان یادآوری کنید.

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر