دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مایکروسافت از هوش مصنوعی برای پرواز پهپادها سود میبرد

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

مایکروسافت تصمیم گرفته است تا با بهره برداری از هوش مصنوعی برای هدایت پهپادها، پرواز طولانی‌تری را برای آن‌ها ممکن کند.

مایکروسافت تصمیم گرفته است تا از هوش مصنوعی در آسمان نیز بهره ببرد؛ بخش بررسی ها ردموندی‌ها از پهپادی سود میبرد که بدون مصرف بسیار زیاد انرژی برای هدایت خود، می‌تواند از لایه‌های گرم هوایی برای پرواز شناور در آسمان (گلاید) بهره ببرد؛ این هواپیمای بدون موتور (گلایدر)، بالی به طول ۵ متر و وزنی برابر با ۵.۵ کیلوگرم دارد و در آن برای شناسایی و بهره برداری از لایه‌های هوای گرم، از الگوریتم مخصوصی استفاده می‌شود. آشیش کاپور، محقق تجربی، بیان می کند:

پرندگان در پرواز خود دائما از خصوصیت محیط استفاده می‌کنند؛ و این کارها تنها با بهره برداری از مغزی به ابعاد یک بادام زمینی انجام می‌شوند.

هوش مصنوعی برای بهره برداری از لایه‌های هوای گرم باید غیر از ارزیابی دمای هوا، به پیش‌بینی لایه‌های گرمایی بعدی نیز بپردازد. در این تست، در گلایدر موتوری جای گرفته شده است تا در صورت پرواز ناموفق هوش مصنوعی، بتوان ازطریق کنترل از راه دور آن را هدایت کرد.

هدف نهایی این تست پرواز نامحدود پهپاد با بهره برداری از انرژی خورشید و باد و یقینا برج‌های سلولی شناور و مستقل، مثل برنامه‌های لون گوگل و آنتن تِتِر فیس‌بوک، است. غیر از این، مایکروسافت با این تست در جستجوی ایجاد هوش مصنوعی پیچیده‌تر برای استفاده در نرم‌افزارهایی است که مثل خودروهای خودران به الگوریتم تصمیم گیری لحظه‌ای نیازمند هستند. پیشتر شما را به دیدن فایل تصویری پایین دعوت می‌کنیم:

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر