دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مایکروسافت یک زیرسیستم لینوکس برای ویندوز سرور معرفی می‌کند

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

پایین سیستم لینوکس معرفی شده به وسیله مایکروسافت برای مصرف کنندگان ویندوز سرور آن‌ها را از استفاده‌ی ماشین‌های مجازی بی‌نیاز می‌کند.

مایکروسافت زیرسیستم لینوکس برای ویندوز (WSL) را برای ویندوز سرور ممکن کرده است؛ حرکتی که اساسا بهره برداری از ماشینهای مجازی لینوکس را که بسیاری از خریداران WS استفاده می‌کنند، بطور کلی غیر ضروری می‌کند، چونکه ابزارهای اصلی لینوکس اکنون قادر اند همراه با CMD و PowerShell اجرا شوند.

اول از همه، مهم است بدانید که برای تست WSL در ویندوز سرور، باید پیش نمایش ۱۶۲۳۷ یا یک ورژن‌ی تازه تر ویندوز سرور را اجرا کنید، تا وقتی که تازه ترین ورژن‌‌ی پیش نمایش را داشته باشید، همه چیز برای شما راحت است.

با شرایطی که در باب WSL در ویندوز 10 مشاهده کردیم، مصرف کنندگان ویندوز سرور مجازی در حال اجرای دیمون‌ها و کار‌های رایج، از نمونه sshd و MySQL هستند، با اینحال وانگهی، در خدمات‌های دائمی لینوکس، از دیمون‌ها و ‌کارها با اسم وظایف پس‌عرصه خدمات رسانی نمی‌شود.

این یک سرور لینوکس نیست

این بدان معنی است که همزمان با اینکه میتوانید لینوکس را روی یک ویندوز سرور اجرا کرد، با این وجود یک سرور لینوکس وجود نخواهد داشت.

مایکروسافت شرح می‌دهد که: «می‌خواهیم سیستم عامل ویندوز، از نمونه ویندوز سرور، با اسم مکانی محشر برای پیشرفت دهندگان باشد. این را نیز می‌دانیم که پیشرفت دهندگانی اعم از مدیران سیستم و افرادی که خدمات را مدیریت و تولید می‌کنند، گاهی نیاز به بهره برداری از ابزارهای موجود در لینوکس پیدا می‌کنند. بسیاری دیگر هم به دلیل سادگی مایل به بهره برداری از ابزارهای لینوکس با اسم بخشی از گردش کار هر روزه‌ی خود هستند.»

زیرسیستم ویندوز لینوکس هم اینک در ورژن‌ی بتا در ویندوز ۱۰ به سر می‌برد و مایکروسافت با هم کاری چندین عدد از شریک های خود برای توزیع آن‌ها در فروشگاه‌های ویندوز، از نمونه SUSE و اوبونتو کار می‌کند. مصرف کنندگان به سادگی می توانند آن‌ها را از فروشگاه ویندوز درست مانند یک برنامه معمول برای ویندوز 10 نصب کنند و کل روش نصب به طرز اتوماتیک و حدودا بی توجه به تعامل با استفاده کننده انجام می‌شود.

WSL برای همه مصرف کنندگان در شکل یک ورژن‌ی پایدار با توزیع ورژن آپدیت شده‌ی Fall Creators در ماه سپتامبر در معرض خواهد بود و پیشرفت‌های بیشتری هم در ماه‌های آتی بهمراه بروزرسانی ویندوز پخش خواهد شد.

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر