دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مدیر کل تلگرام: موبوگرام نا امن است و بهره برداری از آن را پیش نهاد نمی کنم

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

از میان تمام تلگرام های غیر رسمی پرطرفدار میان ایرانی ها بی تردید موبوگرام پرفروش ترین و پرجمعیت ترین آن هاست. اگر شما هم جزو علاقه مندان وفادار موبوگرام هستید، ممکن است دانستن این نکته برای شما علاقه مندان جالب باشد که مدیر کل تلگرام این اپ را فاقد امنیت کافی دانسته و پیش نهاد کرده که از آن استفاده نکنید.

ساعاتی پیش یکی از مصرف کنندگان ایرانی توییتر نظر پاول دورف را بابت حذف قسمت پروکسی در تلگرام های غیر رسمی ای از قبیل موبوگرام جویا شد. دورف در جواب این گونه واکنش نشان داد: «موبوگرام یک شاخه منسوخ و نا امن تلگرام از ایران است. بهره برداری از آن را پیش نهاد نمی کنم».

دورف پیشتر جواب خود و در واکنش به این که به جز موبوگرام تلگرام های غیر رسمی دیگری هم در ایران اکتیو بوده و توانایی هایی از قبیل حالت روح را به مصرف کنندگان معرفی می کنند اذعان داشت که «این اپ ها باید خیلی زود توانایی هایی مانند حالت روح را حذف کنند، چرا که این توانایی ها رفتارهای متعارف و حریم خصوصی را نقض می کنند».

ایشان پیشتر اطلاع داد که تلگرام خیلی زود قانون های خود را برای ورژن های غیر رسمی این پیغام رسان شفاف سازی خواهد نمود: «اگر آنها (تلگرام های غیر رسمی) این قانون های را نادیده بگیرند، ما برای حفاظت از حریم شخصی مصرف کنندگان خود وارد رفتار خواهیم شد».

با استناد به این شرایط باید ببینیم که واکنش تیم هانیستا، تولید کننده موبوگرام و دیگر تلگرام های غیر رسمی درمقایسه با اظهارات دورف به چه نحو خواهد بود.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع