دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مروری بر تاریخی ترین شکست های دنیای فناوری [قسمت اول] - 0

مروری بر تاریخی ترین شکست های جهان تکنولوژی [قسمت اول]

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

خیلی وقتها، جهان تکنولوژی عرصه مقایسه خوبها و بدها می شود؛ مشاهده و بررسی موجی که هرسال از اختراع و معرفی گجت‌ های تازه به راه می افتد، به خوبی ثابت کرده که الزاما همه این تکنولوژی ها موفق نبوده و حتی عده ای از آنها یک شکست به تمام معنا بوده اند.

مانند خیلی شکست های دیگر در عالم هنر، ورزش و سیاست، عده ای تولیدات جهان تکنولوژی و تکنولوژی نیز بیننده شکست های تلخی بوده اند که در این خبر به 50 مورد از مهمترین و بزرگترین شکست ها در این عرصه اشاره می کنیم.

با این وجود در اینجا به تکنولوژی ها و تولیداتی مانند TV Hat یا «کلاه تلویزیونی» که در کنفرانس CES 2011 نمایش آن برای عموم معرفی شد و حتی شانس ورود به قفسه فروشگاه ها را هم پیدا نکرد کاری نداریم. لابد می پرسید مگر برنامه «کلاه تلویزیونی» جزو شکست های جهان تکنولوژی است؟ با این وجود که همینطور است؛ با این وجود هیچکس فکرش را هم نمیکرد که استقبال از این گجت در حد فروش کلاه گروه های موسیقی رپ باشد. از این شکست ها که تعداد آنها کم هم نیست، بگذریم؛ می خواهیم فراتر رفته و شکست های بزرگتری مانند تکنولوژی HD TV‌ را اسم ببریم که مردم ابتدا تصور می کردند این تکنولوژی ها با موفقیت مواجه شوند با اینحال بر طبق بهانه هایی با شکست مواجه شدند. از خدمات پیغام رسان گوگل گرفته تا شکست های فراوان مایکروسافت، در این خبر که قسمت اول آن را مطالعه می کنید، به بدترین شکست ها در تاریخ تکنولوژی ها اشاره شده است.

خدمات پیغام رسان Google Wave

تاریخ معرفی: 27 مه 2009

ایرادات بنیادی: نداشتن مصرف کنندگان کافی، قابلیت ها بیش از اندازه و شلوغ

وقتی گوگل در حاشیه اتفاق پر سرو صدا و شلوغ I/O 09 (Google I/O 2009)  خدمات پیغام رسان نسل تازه خود را معرفی کرد، همه بر این باور بودند که نسل بعدی پلتفرم ارتباطات فرارسیده است. خدمات پیغام رسان Google Wave، فارغ از تمام پیغام رسان های دیگر یعنی instant messenger، Twitter و e-mail، وعده داده بود که شیوه تازه ای از رابطه و رابطه با همکاران و دوستان را به استفاده کننده معرفی کند.

با اینحال بدتر از همه اینکه هیچکس با بهره برداری از این خدمات مانند گوگل فکر نکرد. پیغام رسان فوق به استفاده کننده این امکان را می داد تا به روش زنده، پیغام طرف مقابل را حتی تا قبل از ارسال و همزمان با اینکه هنوز در حال تایپ بود، مشاهده کند. با اینحال گوگل یک سال بعد از معرفی پیغام رسان Google Wave کرکره این خدمات را با این استدلال که: “استقبالی را که از مصرف کنندگان انتظار داشتیم مشاهده نکردیم”، پایین کشید.

رایانه پوشیدنی Xybernaut Poma

تاریخ معرفی: 2002

ایرادات بنیادی: دیزاین با ظاهری قدیمی، سخت افزار بسیار کند

با این کاری نداریم که Xybernaut برای معرفی رایانه پوشیدنی خود به کمک کمپانی هیتاچی دست نیاز دراز کرد و بالاخره هم ورشکسته شد، با اینحال یادمان نرود وقتی Xybernaut در سال 2002 میلادی و در حاشیه کنفرانس استفاده کنندگان لوازم الکترونیک (Consumer Electronics Show) از کالا خود پرده گشود، عده ای بر این باور بودند که این یک ابتکار محشر است.

با اینحال بالاخره کالایی که با آن مواجه شدند بیشتر شبیه به لباس مندرسی بود که تنها در جشن هالووین می شد نمونه آن را مشاهده کرد! با این وجود مسئله به اینجا ختم نمی شد حتی این رایانه پوشیدنی که باید روی ویندوز CE اجرا می شد، 1500 دلار هزینه داشت! با این پول قادر اید یک رایانه حقیقی و توانمند تهیه کنید و سر خود را هم بالا بگیرید تا اینکه با پوشیدن این گجت مورد تمسخر واقع شوید.

خدمات iTunes Ping

تاریخ معرفی: 2 آوریل 2010

ایرادات بنیادی: سختی در یافتن دوستان در این شبکه اجتماعی، نداشتن پرتال بنا شده بر وب

وجود یک شبکه اجتماعی حول محور موسیقی های مورد توجه شما که از خدمات رسانی اپل و خدمات iTunes آن سود می برد، مطمئنا چشمگیر به نظر می رسد. با اینحال در کمال تاسف باید گفت که اصلا این گونه نشد. خدمات iTunes Ping در همان بدو اجرا، فاقد شیوه موثر و مناسبی برای رابطه راحت میان مصرف کنندگان با دوستانی بود که آنها نیز از این خدمات بهره می بردند. وانگهی، نبود یک وبسایت که بتوان بی توجه به نرم افزار iTunes به این خدمات وارد شد هم مزید بر دلیل شد تا مصرف کنندگان در بهره برداری از آن دچار سخت شوند.

با اینحال خبر خوش اینکه اپل احتمالا این خدمات را پیشرفت داده و افزایش می بخشد از اینرو این امیدواری می باشد در آتی ای نزدیک بیننده حضور خدمات iTunes Ping در فهرست شکست خوردگان جهان تکنولوژی نباشیم.

ابزار پخش صوت NW-HD1 سونی

تاریخ معرفی: سال 2004 میلادی

ایرادات بنیادی: عدم خدمات رسانی از فرمت های رایج موسیقی مانند MP3، WAV یا WMA، هزینه بالا

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، NW-HD1 سونی در لحظه معرفی، فرصت و قابلیت های فراوانی برای موفقیت خود داشت. این یکی از دلایل متعددی است که این کالا را به یک شکست مبدل کرد. بدنه آلومینیومی صیقلی آن وقت به دست گرفتن حس بسیار خوبی به استفاده کننده می داد و اگر کوچکترین ابزار پخش موسیقی در نوع خود نبوده باشد، با اینحال مطمئنا در لحظه خود یکی از کوچکترین پخش کننده های موسیقی با حجم حافظه داخلی 20 GB شمرده می شد.

با اینحال بالاخره نقطه ضعف این پخش کننده موسیقی در شکل فرمت ATRAC3 بروز پیدا کرد. از اینرو، برای پخش موسیقی به وسیله این پلیر، باید با بهره برداری از نرم افزار SonicStage Jukebox، موزیک خود را به فرمت MP3 مبدل می کردید. از این قبلی، هزینه این پلیر بسیار بالا بود. بیاد داشته باشید که در همان لحظه پلیری کوچک با اینح