دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مسنجر فیس‌بوک یک بدافزار خطرناک را گسترش می‌دهد! – کلیک

خبری جالب برای شما دوست داران دیجی لند گردآورده ایم: :

به نوشته خبرگزاری ها – صاحبنظران امنیت در شبکه جهانی وب می‌گویند که باید در بیشتر مواقع مراقب پیغام‌هایی باشیم که در شبکه‌های اجتماعی یا از روش ایمیل دریافت می‌کنیم، به ویژه آن پیغام‌هایی که از ما می‌خواهند روی یک لینک کلیک کنیم. حتی اگر این پیغام‌ها را از دوستان و آشنایان دریافت می‌کنیم، خوب است روی هیچ لینکی کلیک نکنیم.

در طول چند روز واپسین یک بدافزار (malware) از روش مسنجر فیس‌بوک در حال پخش شدن است. شیوه کار اینگونه است که یکی از دوستان فیس‌بوکی شما لینکی برای شما می‌فرستد که همراه با آن چند اموجی چهره شوکه‌شده است و از شما می‌خواهد که روی لینک کلیک کنید تا ویدیو را مشاهده نمائید. تصویر ابتدایی ویدیو یک تصویر مات از صفحه فیس‌بوک شما است و برای همین احتمال برانگیخته شدن پرسشگری و کلیک روی آن زیاد است.

در صورت کلیک روی آن، بدافزار استفاده کننده را به وب‌سایت‌های دیگری منتقل می‌کند. برای نمونه یکی از مصرف کنندگان با مرورگر کروم به سوی یک وب‌سایت که ورژن تقلبی یوتیوب بوده است هدایت شده است. در آن‌جا استفاده کننده ترغیب شده که یک ورژن‌ی تقلبی افزونه کروم را دانلود کند. یا استفاده کننده دیگری با مرورگر فایرفاکس و سافاری، به سایت دیگری برده شده و در آن‌جا استفاده کننده ترغیب شده است که روی یک پیغام تقلبی آپدیت‌رسانی مرورگر کلیک کند.

اگر استفاده کننده فایل را دانلود کند، بدافزار از روش استفاده کننده به دوستان ایشان در فیس‌بوک منتقل می‌شود. به علاوه از طرف دیگر تمام ابزار استفاده کننده که می‌تواند موبایل هوشمند استفاده کننده یا کامپیتور باشد، پر از آگهی می‌شود.

به ذهن خطور میکند افرادی که پشت پرده دیزاین و سودجویی از چنین بدافزاری فعالیت دارند، از روش آگهی به مبالغ هنگفتی پول و به علاوه از طرف دیگر حساب‌های شخصی مصرف کنندگان در فیس‌بوک دست می‌یابند.

اگر این خبردرباره شبکه های اجتماعی جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک