دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مصرف کنندگان شبکه های اجتماعی بیمه می شوند! – کلیک

خبری جالب برای شما دوست داران دیجی لند گردآورده ایم: :

به نوشته خبرگزاری ها – در روزگاری که تمامی اموال مردم تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفته اند، اصلا باورنکردنی نیست که پای کمپانی های بیمه به جهان شبکه های اجتماعی و اتفاقات آن باز شود.

وقتی سخن از بیمه در عرصه اتفاقات جهان مجازی به میان می‌آوریم، طبیعی است که این ماجرای بدیع اندکی گنگ به نظر برسد؛ پس بیایید به چند مثال بزرگ توجه کنیم تا بیشتر با این نوع بیمه و ضرورت آن آشنا شویم.

به نوشته بلومبرگ، کورنتی لاو، خواننده راک و هنرپیشه مشهور آمریکایی حدودا ۶ سال درگیر یک دعوای قضایی بوده است. مسئله از این مقرر شده بود که ایشان در یک پست توئیتری که تنها کمتر از ۱۰ دقیقه قابل دیدن بود، به وکیل سابقش تهمت زد. لاو در این مسئله و با این وجود طی یک اتهام دیگر به یکی از طراحان مد و لباس، بالاخره به پرداخت ۷۸۰ هزار دلار محکوم شد.
با اینکه این خواننده که بعد از مرگ همسرش با فروش آلبوم های گروه موسیقی “نیروانا” پول خوبی به جیب زده یقیناً در پرداخت این مبلغ سخت مخصوصی نداشته باشد، با اینحال مردم عادی جامعه به طرز حتم برای پرداخت چنین مبلغی به بیمه نیاز خواهند داشت!
لاوری پلووچود، معاون یکی از شرکتهای بیمه آمریکایی در این باره بیان میکند: «اکنون که گسترش شبکه های اجتماعی در بین مردم هر روز در حال گسترش است و از جهت دیگر انتشار تهمت و افترا در این شبکه ها به سرگرمی بدل شده، اکثر خریداران این تولیدکننده خواهان یک چتر حمایتی هستند تا همراه با بیمه مسکن و خودرو و مواردی مانند این، آبروی آنها نیز ضمانت شود».

وی به علاوه از طرف دیگر اظهار داشت که حدود ۱۰ درصد از خریداران شرکتش حاضر شده اند مبلغ قابل ملاحظه ای برای استفاده از این نوع خدمات پرداخت کنند.

مسئله بیمه در شبکه های اجتماعی چندی است که در بین کسب و کارهای اینترنتی و شرکتها پرطرفدار شده و حتی جالب است که بدانید طبق مقاله ای که مؤسسه معلومات بیمه آمریکا پخش کرده، حدود یک سوم از شرکتها در سال ۲۰۱۱ خود را در مقابل خطرات اینترنتی و دروغ و تهمتی که امکان دارد در شبکه های اجتماعی علیه شان پخش شود، بیمه کرده بودند!

دارن اوود با اسم یکی از وکلای مطرح آمریکایی، هزینه وکالت برای دعاوی اینترنتی در آمریکا را از ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار اعلام کرده و در صورت کشیده شدن پرونده به هیئت منصفه، این رقم حتی به صدها هزار دلار نیز می‌رسد که مردم عادی جامعه مطمئناً از پرداخت آن ناتوان‌اند؛ با استناد به این شرایط منطقی به ذهن خطور میکند که قانون بیمه تغییر کند و بیمه شبکه های اجتماعی نیز به آن اضافه شود.

اگر این خبردرباره شبکه های اجتماعی جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک