دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

معاون وزیر ارتباطات: دولت قصد دسترسی به معلومات خصوصی مردم در تلگرام ندارد

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

مقاله‌های مرتبط:

انداختن توپ‌ به زمین نشریهها بازهم ادامه دارد. امروز معاون وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات خبری را که روز قبلی وزیر ارتباطات به‌صورت قاطعانه پیرامون‌ی انتقال سرورهای تلگرام به ایران اعلام کرده بود، تکذیب و انتشار این خبر را شیطنت نشریهها اطلاع داد؛ در چنین شرایطی ست که که پایگاه آگاهی رسانی دولت نیز این خبر را با عنوان «انتقال سرورهای تلگرام به ایران» پخش کرد.

آذری جهرمی در باب این مسئله گفت:

برداشت بنده از توییت مدیر تلگرام، تکذیب اظهارات آقای واعظی نبوده است؛ حتی شرح و تصحیح عده ای برداشت‌ها بود.

ابن در حالی است که دوروف صراحتا در خبرها منتشر کرده است که هرگز هیچ سروری را به ایران منتقل نخواهد کرد و هیچ‌وقت قصد ندارد معلومات خصوصی مصرف کنندگان را در دست هیچ کشوری قرار دهد. آذری جهرمی نیز در جواب به این مسئله، پیرامون‌ی معلومات شخصی مصرف کنندگان گفت: 

دولت هیچ درخواستی برای دسترسی به معلومات خصوصی مردم نداشته است و فضاسازی در این خصوص با اهداف ویژه دنبال می‌شود.

آذری جهرمی به علاوه از طرف دیگر خبر از راه‌اندازی یک ورژن‌ از شبکه‌ی توزیع محتوای تلگرام یا همان CDN داده و این رفتار را عاملی برای گسترش کیفیت خدمات و کاهش هزینه تمام‌شده برای مصرف کنندگان شبکه جهانی وب دانسته است. رئيس کمپانی زیرساخت، گسترش تعامل ایران با تلگرام و دیگر کمپانی‌ها را تلاش مؤثری برای غلبه بر محیط ایران‌هراسی در دنیا می‌داند.

وانگهی، خبر انتقال سرور‌های تلگرام این ایام مدیر تلگرام را کلافه کرده؛ پاول دوروف مجبور است هر روز این مسئله را برای مصرف کنندگان شرح دهد. دوروف از مصرف کنندگان و روزنامه‌نگاران خواسته است برای دریافت جزئبات پیرامون‌ی این مسئله به کانال تلگرامی وی مراجعه و شرح وی پیرامون‌ی این مسئله را مطالعه کنند. 

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر