دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

معرفی تکنیک تازه فیس بوک برای نگهداری از تصویر های تنظیمات شخصی

پیرامون اخبار وب و شبکه جهانی وب در خبرها آمده است :

فیس بوک برای نگهداری از تصویر های تنظیمات شخصی مصرف کنندگان و جلوگیری از سو استفاده، کپی یا انتشار آنها، شیوه تازه ای را معرفی کرده که برای بار نخست در هندوستان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، کاربرانی که با این شیوه، از تصویر های تنظیمات شخصی خود نگهداری می کنند، اطمینان خاطر دارند که هیچکس قادر به ارسال،دانلود، یا تگ تصویر آنها برای غریبه ها نیست.
تصویر هایی که در این برنامه مورد نگهداری قرار گرفته اند، با یک کادر آبی رنگ به دور تصویر تنظیمات شخصی واضح شده اند. طبق ادعای فیس بوک، حداقل در سیستم عامل های اندروید نیز مردم قادر نیستند از تصویر تنظیمات شخصی اسکرین شات بگیرند.

بر طبق ادعای مسئولین فیس بوک، این رفتار به درخواست مسئولین بلندپایه هندی صورت گرفته چرا که عده ای از زنانی که در انتخابات کمپانی می کننداز تصویر های جعلی دیگران برای تصویر تنظیمات شخصی خود استفاده کرده و دلیل فریب دیگران می شوند و این رفتار آزمایشی فیس بوک، گامی در جهت جلوگیری از هرگونه سواستفاده از تصویر های تنظیمات شخصی دیگران است.
صاحبنظران فیس بوک اعتقاد دارند با اضافه کردن design overlay به تصویر ها، بیننده کاهش ۷۵ درصدی کپی آنها به وسیله غریبه ها می شویم. این کار دلیل کاهش سرقت تصویر های تنظیمات شخصی می شود و مصرف کنندگان می توانند با مراجعه به سیستم فیس بوک سریعا اینکار را انجام دهند با اینحال این سیستم برای کاربرانی که تصویر های تنظیمات شخصی آنها در شب گرفته شده، کار نمی کند. به توجه به اینکه فیس بوک اعتقاد دارد جلوی اسکرین شات گرفتن از تصویر های تنظیمات شخصی را از روش سیستم های اندروید گرفته است، با اینحال این راه بازهم از روش لپتاپ و رایانه های شخصی باز است و آن کادر آبی تنها از جهت تصویری موثر است و کارکرد عملی دیگری ندارد.
حال باید دید، فیس بوک برای تقویت این شیوه محافظتی خود از تصویر های تنظیمات شخصی چه تمهیدات دیگری اندیشیده است.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک