دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

معرفی رسمی سیستم عامل Sailfish X برای سونی اکسپریا ایکس

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

روز قبلی، سیستم عامل Sailfish X برای سونی اکسپریا ایکس (Sony Xperia X) معرفی شد. با اینحال در کمال تاسف مصرف کنندگان برای بهره برداری از آن نیازمند پرداخت پول هستند.

این سیستم عامل در صنعت تلفن های هوشمند چندان موفق نبوده است. با این وجود بعد از هم کاری با کمپانی‌های متفاوتی از قبیل Intex ،TRX و Fairphone، اکنون سونی به “Jolla” اجازه داده تا آن را برای گوشی اکسپریا ایکس بهینه کند. به گفته این تولیدکننده فنلاندی نیز سیستم عامل Sailfish X گلد شده و خیلی زود در دست مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

در حقیقت، خبری از معرفی رایگان این سیستم عامل نیست و علاقه‌مندان قادر اند از تاریخ 11 اکتبر (19 مهر)، سیستم عامل Sailfish X برای سونی اکسپریا ایکس را با هزینه 49.99 یورو (که شما VAT نیز می‌شود) نصب کنند. به علاوه از طرف دیگر، این کالا از 27 سپتامبر (5 مهر) در دست مصرف کنندگان کشور اروپا قرار گرفته و احتمال معرفی آن در آمریکای شمالی نیز می باشد.

به علاوه از طرف دیگر، اولین ورژن آن از تمام خصوصیت‌های گوشی خدمات رسانی نکرده و امکان دارد مصرف کنندگان در بهره برداری از بلوتوث، سنسورهای تازه (فشارسنج، گام‌شمار و بیشتر)، سنسور اثر انگشت و به علاوه از طرف دیگر FM Radio با مشکلاتی رو به رو شوند.

در آتی ابزار نصب مخصوصی برای آن گروه از افرادی که Sailfish X را تهیه کرده باشند، در دست مصرف کنندگان قرار می‌گیرد. در چنین موقعیتی، برای نصب این سیستم عامل به یک رایانه لینوکسی نیاز خواهید داشت. Sailfish X تنها با ورژن آنلاک اکسپریا ایکس (ورژن تک سیم کارت) سازگار خواهد بود.

امیدواریم این نوشته پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر