دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

معرفی نمایشگر های تازه HDR سامسونگ ویژه گیمرها

در خبرها آمده است که

سامسونگ خیلی زود نمایشگر های رایانه HDR خود را با اندازه های ۲۷، ۳۲ و ۴۹ اینچ به مارکت معرفی خواهد نمود. این نمایشگرها نمایشگر های فرضیه آلی برای گیمرها شمرده می شوند و کیفیت تصویر و سطح گیم پلی بازی در آن ها به میزان زیادی گسترش پیدا می کند.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، هم اینک عده ای از نمایشگرهای ۴K تجهیز به تکنولوژی HDR، با هزینه ای کمتر از ۵۰۰ دلار در مارکت موجود هستند؛ با اینحال تعداد کمی از نمایشگر های رایانه موجود در مارکت تجهیز به این تکنولوژی هستند. سامسونگ اخیرا با معرفی نمایشگر های رایانه تجهیز به تکنولوژی HDR گیمرها را خوشحال کرده است. این تولیدکننده اخیرا نمایشگر های QLED نمونه CHG70s با اندازه های ۲۷ و ۳۲ اینچ و صفحه نمایش ۴۹ اینچی CHG90s را توصیه کرده است و خیلی زود آن ها را معرفی خواهد نمود. در این صفحه نمایش از تکنولوژی QLED استفاده شده است و مدت لحظه پاسخگویی آن ها یک میلی ثانیه است. میزان انحنای این نمایشگرها ۱۸۰۰R است و قادر هستند ۱٫۰۷ میلیارد رنگ تولید کنند.

مطابق با بیان سامسونگ، تکنولوژی QLED تا اینجای کار تنها در نمایشگر های بزرگ استفاده شده است. این تکنولوژی باعث می شود کیفیت تصویر و سطح گیم پلی بازی به میزان زیادی گسترش بیابد. در ضمن این تکنولوژی در گسترش کیفیت رنگ، وضوح و کنتراست نمایشگر نقش بسزایی دارد. نمایشگر های HDR مزایای فراوانی درمقایسه با نمایشگر های معمولی دارند. از جهت تئوری باید گفت که در نمایشگر های HDR، عمق رنگ مشکی زیادتر است و روشنایی تصویر به میزان زیادی گسترش می یابد. در ضمن این نمایشگرها حاوی میزان گسترده تری از گامای رنگ است

در هر سه صفحه نمایش ۹۵ درصد محیط رنگ DCI 93 پوشش داده شده است. به علاوه از طرف دیگر نرخ رفرش در این نمایشگرها ۱۴۴ هرتز است. این نمایشگرها از تکنولوژی اسکن چهار کاناله نیز دارا هستند که دلیل می شود سخت موشن بلور (نمایش عکس ها به سرعت شبح وار و قابل دیدن بودن رد عکس ها در حرکات سریع) می شود. در ضمن این نمایشگرها از تکنولوژی Free Sync کمپانی AMD خدمات رسانی می کند که دلیل هماهنگی کامل بین کارت گرافیک و صفحه نمایش و بالاخره اجرای روان بازی ها می شود؛ با اینحال در باب خدمات رسانی یا عدم خدمات رسانی این سه صفحه نمایش از تکنولوژی G Sync انودیا (عملکرد این تکنولوژی مثل تکنولوژی Free Sync کمپانی AMD است) هنوز اطلاعاتی معرفی نشده است. نهایتا بدین شکل مطرح شده است که این نمایشگرها برای شبیه به سازی پرواز، بازی های تیر اندازی اول شخص و بازی های حرکت محور خوب هستند.

در تکنولوژی QLED هم از لامپ های LED برای تأمین نور پس عرصه استفاده می شود؛ با اینحال در این تکنولوژی بر خلاف نمایشگرهای OLED متداول، از نانوذراتی به اسم “quantum dot” استفاده می شود که رنگ های دقیق تر و نور بیشتری تولید می کنند. در این تکنولوژی از کنتراست محشر خوب نمایشگرهای LED متداول خبری نیست؛ با اینحال میزان نور ساخته شده به وسیله نانوذرات quantum dot به میزان زیادی بیش از نمایشگرهای OLED است. تلویزیون QLED سامسونگ برای بار نخست در جهان در کنفرانس CES سال قبلی معرفی شد. این تلویزیون توانایی دارد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت نور تولید کند و از ۱۰۰ درصد محیط رنگ DCI 93 نیز خدمات رسانی می کند.

سامسونگ تصمیم گرفته است با هم کاری های کمپانی های EA studio Dice و Ghost Games، عناوین Need For Speed و Star Wars Battlefront II را همراه با تکنولوژی HDR معرفی کند.

قابلیت های فنی هر سه صفحه نمایش با هم شبیه به است؛ با اینحال نمایشگر های ۲۷ و ۳۲ اینچی حاوی وضوح QHD با رزولوشن ۱۴۴۰*۲۵۶۰ هستند و صفحه نمایش ۴۹ اینچی حاوی وضوح UHD با رزولوشن ۱۰۸۰*۳۸۴۰ و پورت Mini Display port است. نمایشگر های ۲۷، ۳۲ و ۴۹ اینچی سامسونگ به ترتیب با هزینه های ۴۹۹، ۵۹۹ و ۱۴۹۹ دلار معرفی خواهند رسید که هزینه های مناسبی به نظر می رسند.

اگر این خبردرباره اخبار صوت و تصویری ها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک