دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

مقایسه ابعاد آیفون 8 با ال جی جی 6، گوگل پیکسل، گلکسی S8 و سایر رقبا - 0

مقایسه ابعاد آیفون ۸ با ال جی جی ۶، گوگل پیکسل، گلکسی S8 و دیگر رقبا

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

پیشتر به مقایسه تصویری ابعاد آیفون ۸ (Apple iPhone 8) با ال جی جی ۶، گوگل پیکسل، آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس، گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس خواهیم پرداخت.

با نزدیک شدن به لحظه معرفی نسل تازه گوشی اپل، معلومات فنی، جزئیات، تصویر‌ها و عکس ها رندر با سرعت بیشتری پخش می‌شوند که ممکن است اعتماد کردن به آنها سخت باشد. در چنین موقعیتی، عده ای معلومات پیرامون نمونه برتر تازه این تولیدکننده در دست علاقه‌مندان قرار گرفته که ما با درصد بالایی از صحت آنها اطمینان داریم؛ اطلاعاتی که یکی از آنها، اندازه بزرگ این موبایل هوشمند است.

یکی از مورد استقبال‌ترین جنبه‌های آیفون ۸ در نگاه اول، صفحه نمایش اولد و لبه به لبه آن است. اپل با کنار گذاشتن استاندارد ۱۶:۹ برای نمایشگر گوشی تازه خود، مثل سامسونگ و ال جی تصمیم گرفته است آیفون ۸ را با دیزاین مدرن و بدون حاشیه روانه مارکت کند. در چنین موقعیتی برخلاف جی ۶، گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، حاشیه‌های بخش پایینی این گوشی کمتر خواهد بود. در قسمت بالایی این حاشیه کمی بیشتر بوده و در قسمت مرکزی آن، دوربین، سنسورهای مهم و earpiece قرار گرفته‌اند. با اینکه امکان دارد عده ای مصرف کنندگان راهی که اپل برای دیزاین آیفون ۸ انتخاب کرده است را دوست نداشته باشند، با اینحال مهندسان در اقدامی هوشمندانه، با بهره برداری از نواری مشکی، حاشیه‌های موجود را با نمایشگر ادغام کرده‌اند که به دلیل صفحه نمایش اولد و سیاه آن، ظاهری یک‌پارچه در مقابل مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

به هر صورت روندی که تولیدکنندگان برای دیزاین موبایل های حدودا بدون حاشیه خود در پیش خواهند گرفت، دلنشین خواهد بود. پیشتر به مقایسه ابعاد آیفون ۸ با مدلهای برتر دیگر با استناد به معلومات موجود و نمونه ساخته‌شده با پرینتر سه‌بعدی می‌پردازیم.

مقایسه ابعاد آیفون ۸ با آیفون ۷ و ۷ پلاس

با اینکه آیفون ۸ به شکل زیادی از نمونه برتر ۲۰۱۶ اپل کوچکتر است، با این وجود این گوشی کمی عریض‌تر و با این وجود بلندتر از آیفون ۷ بوده و می‌تواند با اسم ورژن کامپکت آیفون ۷ پلاس مقرر کرده شود.

مقایسه ابعاد آیفون ۸ با گلکسی S8 و S8 پلاس

گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس رقیبان اصلی آیفون ۸ خواهند بود. نمونه برتر اپل در مقایسه با گلکسی اس ۸ کمی کوتاه‌تر و بجای آن، کمی عریض‌تر است. ولی باید گفت این گوشی به شکل زیادی کوچکتر از ورژن پلاس گلکسی اس ۸ با ارتفاع ۱۵۹.۵ میلی‌متر خواهد بود.

از جهت دیگر، بدنه آیفون ۸ تنها ۷.۵ میلی‌متر ضخامت خواهد داشت که این میزان در گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس به ترتیب ۸ و ۸.۱ میلی‌متر است. با این وجود اگر اندازه برآمدگی دوربین پشتی آیفون را نیز در نظر بگیریم، این میزان به ۹.۱ میلی‌متر می‌رسد.

مقایسه ابعاد آیفون ۸ با جی ۶ و گوگل پیکسل

با اینکه اندازه آیفون ۸ و گوگل پیکسل حدودا یکسان هستند، با اینحال حاشیه‌های نمایشگر در گوشی تازه اپل بسیار کمتر است.

یکی از موارد قابل توجه در رابطه نمونه برتر ال جی و اپل، حاشیه بیشتر در قسمت پایینی است. ولی باید گفت، این اختلاف در قسمت بالایی صفحه کمتر شده و ظاهر آنها مشابهت فراوانی به یکدیگر دارد. در چنین موقعیتی، دو طرف این بخش، بخشی از نمایشگر اصلی بوده و عده ای معلومات در آن نمایش داده می‌شود.

ابعاد آیفون 8

امیدواریم این مقاله پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر