دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

منتظر تغییر در ظاهر داشبورد ایکس باکس وان باشید – کلیک

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

رسانه کلیک – بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت در جستجوی ایجاد تغییر بنیادی در رابط کاربری یا همان ظاهر داشبورد کنسول ایکس باکس وان است.

با استناد به خبرها تازه، هم اینک کمپانی مایکروسافت در حال تست بر روی تغییر کلی ظاهر داشبورد کنسول ایکس باکس وان به سبک تازه Fluent Design است. این تولیدکننده در آپدیت رسان تازه، تمام تمرکز خود را بر روی دیزاین تازه ظاهر داشبورد کنسول Xbox One قرار داده تا تمامی برنامه ها و ابزار های ردموندی ها از دیزاین تازه Fluent Design برخوردار شوند. به دلیل آنکه این آپدیت هنوز مراحل آزمایشی خود را طی می کند، هنوز منتظر معرفی عمومی آن نباشید!

به همین خاطر، این آپدیت رسانی در ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه (به وقت تهران) در دست مصرف کنندگان پیشرفت دهنده ایکس باکس (Xbox Insider) قرار خواهد گرفت. از این جهت اگر در قسمت ایکس باکس اینسایدر ثبت اسم کرده باشید، قادر اید در لحظه ذکر شده درمقایسه با دریافت این آپدیت رسانی اقدام کنید.

همان شکلی که که اطلاع دارید، این آپدیت رسانی به روش آزمایشی پخش شده و مطمئنا مشکلات و باگ های فراوانی خواهد داشت. بدین خاطر، هدف اصلی مایکروسافت از انتشار این آپدیت آن است که مصرف کنندگان Xbox Insider تمامی مشکلات و باگ ها را در شکل بازخورد به گوش تولیدکنندگان برسانند تا ورژن نهایی عاری از هرگونه ایراد باشد. گفته شده در ظاهر داشبورد تازه، سرعت شدیدا گسترش یافته و مصرف کنندگان کنسول ایکس باکس وان این گسترش سرعت را احساس خواهند کرد.

یکی از تفاوت مهم این آپدیت رسان مرتبط به قسمت “راهنما (Guide)” است. با اینکه عملکرد قسمت راهنما با آپدیت قبلی اختلاف چندانی ندارد لیکن سرعت دسترسی به دیگر منوها گسترش یافته است. در این آپدیت رسانی با فشردن دکمه ایکس باکس در کنترلر کنسول Xbox One، منوی راهنما یا همان Guide به روش افقی دیده خواهد شد. حال به کمک آنالوگ و یا دکمه های جهت کنترلر کنسول قادر اید به منوهای مختلف قسمت Guide مراجعه کنید.

گفتن این مسئله در اینجا ضروری است این آپدیت تازه جز بزرگترین به‎روز رسانی های ایکس باکس وان به حساب می آید که همراه با دیزاین تازه داشبورد، خصوصیت های دیگری از نمونه نمایش تمام صفحه دیدگاه ها، Clubs، Game Hubs، پین کردن دوستان پرطرفدار در صفحه اصلی و نمایش فعالیت دوستان، پین کردن بازی های مورد توجه به صفحه اصلی و… را به این کنسول اضافه می کند.

همزمان با اینکه هم اینک مایکروسافت تمام تمرکز خود را بر روی دیزاین داشبورد تازه کنسول ایکس باکس وان قرار داده است، لیکن این تولیدکننده همزمان بر روی راحت سازی حالت بازی ویندوز ۱۰ (Game Mode) کار می کند. طبق بروزترین اخبار درج شده در سایت رسمی ایکس باکس، مایکروسافت سعی دارد با پخش آپدیت رسان بزرگی برای سیستم عامل ویندوز ۱۰، اکتیو سازی Game Mode را راحت تر کند. به بیان دیگر، در آپدیت رسان آتی ویندوز ۱۰، خصوصیت Game Mode به نوار بازی ویندوز منتقل می یابد و بازیکنان قبل از اجرای عناوین تصویری، می توانند این توانایی را اکتیو و یا غیرفعال کنند. ولی باید گفت، دسترسی به خصوصیت “حالت بازی” سریع تر و راحت تر می شود. به علاوه از طرف دیگر، خصوصیت تازه دیگری به نوار بازی ویندوز ۱۰ اضافه می شود که به خاطر آن بازیکنان در لحظه استریم کردن عناوین تصویری خود، می توانند از میان صدای بازی و یا صدای کل سیستم، یکی را انتخاب کنند.

به علاوه از طرف دیگر مایکروسافت گفته که تا قبل از انتهای سال میلادی جاری، توانایی ها و خصوصیت های تازه ای را به کنسول ایکس باکس وان، پلتفرم ویندوز ۱۰، میکسر و موبایل های هوشمند خود اضافه خواهد نمود. هنوز جزئیاتی در خصوص این خصوصیت ها معرفی نشده است. همراه کلیک بمانید…

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک