دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ناسا با بهره برداری از عکس ها فضاپیمای کاسینی، فایل تصویری تازه ای از زحل پخش کرد

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

ناسا اخیرا فایل تصویری تازه و با مزه ای از سیاره زحل پخش کرد. این ویدیو با بهره برداری از بهترین عکس هایی که فضاپیمای کاسینی در طول سال‌های واپسین از این سیاره ارسال کرده، ساخته شده است.

فضاپیمای کاسینی (Cassini Spacecraft) ناسا اولین بار در سال 2004، چرخش در اطراف سیاره زحل را شروع کرد. کاسینی در طول 13 سال واپسین عکس هایی را از این سیاره تهیه و به نمایش قرار داده که تا اینجای کار هیچ فضاپیمای دیگری نتوانسته آن‌ها را به تصویر بکشد. در این ویدیو میتوانید عده ای از بهترین عکس ها انتشار یافته از ماموریت کاسینی تا به امروز را ببینید.

زحل (Saturn) بعد از خریدار دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی و ششمین سیاره نزدیک به خورشید است. این غول گازی 95 برابر زمین جرم دارد و چگالی آن حدود یک هشتم زمین و کمتر از آب است. کاوشگر کاسینی در سال 1997 میلادی به وسیله ناسا به سوی زحل پرتاب شد و در سال 2004 به این سیاره رسید. به علاوه از طرف دیگر قسمتی از آن با اسم فضاپیمای هویگنس (Huygens) جدا شد و در سطح بزرگترین قمر زحل، یعنی تیتان (Titan) فرود آمد. عکس ها فوق‌العاده جذابی که کاسینی از دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی ارسال کرده دلیل شده دانش پژوهان،‌ پژوهش‌های وسیعی را بر روی این سیاره انجام دهند و به معلومات هیجان انگیزی دست بیابند.

فایل تصویری پخش شده ناسا از زحل با بهره برداری از عکس ها فضاپیمای کاسینی

Cassini spacecraft Nasa saturn زحل فضاپیمای کاسینی کاسینی ناسا

امیدواریم اخبار علم و دانش ما مورد استقبال شما قرار گرفته است. با پخش این مقاله دوستان خود را از این خبر جالب با خبر کنید.

منبع