دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

نسل جدید تلویزیون‌های سامسونگ، تلویزیون در قالب اثر هنری - 0

نسل تازه تلویزیون‌های سامسونگ، تلویزیون در شکل اثر هنری

در خبرها آمده است که

کمپانی سامسونگ اخیرا از فرضیه ای در دیزاین تلویزیون‌های خود استفاده کرده است که این تلویزیون حاوی قابی است شبیه به به قاب یک اثر هنری و در داخل این قاب در حقیقت نمایشگر قرار دارد که تصویر مورد توجه ما را نمایش می دهد.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، در سال ۲۰۱۵ کمپانی سامسونگ فرضیه تولید تلویزیونی را مطرح کرد که این تلویزیون‌ها با عنوان Serif TV خوانده شد. سریف تی وی، حاوی رزولوشن تصویر ۴K است که در حقیقت به شکلی دیزاین شده است که ساختاری مکمل از یک تلویزیون و یک ابزار در خانه بوده است. این اولین گامی بود که کمپانی سامسونگ در تولید تلویزیون‌هایی مطرح برداشت که هم کاربری داشته باشند و در عین کاربری دیزاین دلچسب و منحصر به فردی نیز داشته باشند. این گام منجر به مطرح شدن فرضیه تولید نمایشگرهای فریم دار شد.

نسل جدید تلویزیون‌های سامسونگ، تلویزیون در قالب اثر هنری

برای تولید تلویزیون‌های فریم دار کمپانی سامسونگ با کمپانی سوئیسی Yves Béhar هم کاری کرده است. در حقیقت در تولید این تلویزیون هم کاری میان هنر و تکنولوژی دیده می شود که وجه هنری کالا بالاتر از کاربری آن است. در این تلویزیون ۱۰۰ تصویر هنری به روش پیش‌فرض قرار گرفته است که شامل تصویر ها منظر، دیزاین، نقاشی و عکس ها معماری است. بدین شکل استفاده کننده با بهره برداری از USB می تواند عکس ها مورد نظر خود را در این تلویزیون قاب مانند به نمایش بگذارد.

نسل جدید تلویزیون‌های سامسونگ، تلویزیون در قالب اثر هنری

سخنگوی سامسونگ اظهار دارد که این تولیدکننده پیش از هرچیز فرضیه شخصی‌سازی این تلویزیون‌ها را مطرح کرد با این وجود با گذشت لحظه به این نکته پی برد که شخصی سازی کردن دلیل بالا رفتن هزینه و در معرض نبودن تلویزیون برای همه می شود. سامسونگ به جای این فرضیه تنوعی در تعویض قاب این تلویزیون معرفی کرده است که با بهره برداری از آن مصرف کنندگان می تواند قاب چوبی دور این تلویزیون را تغییر دهند، بر روی نمایشگر این تلویزیون یک سنسور قرار دارد که این سنسور رنگ نمایشگر و قاب را با هم تنظیم می کند و تناسبی میان رنگ ها بوجود می آورد.

بالاخره این تلویزیون ویژه سامسونگ از ابعاد ۵۵ تا ۶۵ اینچ در معرض قرار خواهد گرفت و از ابتدا ژوئن به فروش می رسد، سامسونگ هنوز صحبتی پیرامون هزینه این تلویزیون معرفی نکرده است با اینحال خیلی زود جزئیات بیشتری از آن پخش خواهد شد.

اگر این خبردرباره اخبار صوت و تصویری ها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک