دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

نمایش گرد بودن زمین در تازه‌ترین ویدیو راهپیمایی فضایی ناسا

نمایش گرد بودن زمین در تازه‌ترین ویدیو راهپیمایی فضایی ناسا

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

ویدیو راهپیمایی فضایی تازه فضانوردی از ناسا (NASA)، همراه با نمایش شگفتی‌های سیاره آبی، با اسم دلیلی برای رد ادعاهای زمین تخت گرایان مقرر کرده می‌شود.

محاسبه منتشرشده از جانب آژانس فضایی آمریکا نشان می‌دهد که محققان این سازمان تا اینجای کار بیش از 200 راهپیمایی فضایی را خارج از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انجام داده‌اند. چندی قبل هم یکی از این محققان به اسم رندی برزنیک (Randy Bresnik) به کمک دوربین گوپروی خود، ویدیو راهپیمایی فضایی که چیزی تقریبا یک ماه پیش انجام داده بود را پخش کرده است.

در کلیپ کوتاه مانور فضایی انجام‌شده که در حساب توییتر برزنیک قرار گرفته، بعد از وصل کردن خود به بخشی از ایستگاه فضایی، این فضانورد لحظه‌ای از کار دست کشیده و شگفتی منظر پیش رویش را ستایش می‌کند. ایشان پیرامون این مسئله بیان می کند که ویدیو راهپیمایی فضایی واپسین بخش کوچکی از سطح سیاره زیبای ما که با اقیانوس و ابر پوشیده شده است را نمایش داده و این کره نسبتا کوچک را به روش معلق، در فضایی بی‌انتها، به تصویر می‌کشد.

پیشتر شما را به دیدن کلیپ به اشتراک قرار داده‌شده به وسیله رندی برزنیک دعوت می‌کنیم:

 

راهپیمایی‌های فضایی به روش کلی برای تست کردن ابزارهای، انجام تعمیرات، بررسی شرایط ابزار‌ها به روش روتین و در عده ای موارد هم برای اتصال وسایل تازه به ایستگاه فضایی بین المللی انجام شده و برخلاف آنچه که به ذهن خطور میکند،‌ بسیار طاقت‌فرسا و سخت هستند. برزنیک پیرامون این مسئله بیان می کند که هر فضانورد به منظور کسب آمادگی ضروری برای اجرای یک مانور فضایی باید دوره‌های تمرینی طولانی را بگذراند و شرایط شبیه به‌سازی شده‌ی ISS را به کمک ابزار‌های حقیقت مجازی و یا با راه رفتن در عمق 12 متری آب، تجربه کند.

ویدیو راهپیمایی فضایی تازه ناسا در طول سومین مانور از سری راهپیمایی‌های انجام‌شده برای نگه‌داری از بازوی رباتیک اصلی ایستگاه فضایی که با اسم “Canadarm2” هم شهرت دارد،‌ انجام شد. قرار داشتن این ربات در شرایط فرضیه‌آل از آنجایی مهم است که محققان ISS از آن برای دریافت و بازرسی محموله‌های تازه ای که به سوی این آزمایشگاه معلق ارسال می‌شود،‌ استفاده می‌کنند.

به علاوه از طرف دیگر، فضانورد دیگری به اسم جو آکابا (Joe Acaba) که در این مانور برزنیک را همراهی می‌کرد، برای نسب یک دوربین تازه بر روی Canadarm2 و تعویض یک فیوز، چیزی تقریبا 7 ساعت لحظه صرف کرد.

ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت تقریبی 28 هزار کیلومتر بر ساعت و در ارتفاع 402 کیلومتری سطح سیاره در گردش بوده و ویدیوهایی مانند کلیپ منتشرشده به وسیله برزنیک که از چنین ارتفاع‌هایی ثبت می‌شوند، گرد بودن زمین را همراه با زیبایی بی‌مانند آن به خوبی نشان می‌دهند.

امیدواریم اخبار علم و دانش ما مورد استقبال شما قرار گرفته است. با پخش این مقاله دوستان خود را از این خبر جالب با خبر کنید.

منبع