دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

نگاهی به زمان عرضه اندروید O برای گوشی های محبوب اندرویدی - 0

نگاهی به لحظه معرفی اندروید O برای موبایل های پرطرفدار اندرویدی

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

در این مقاله به بررسی لحظه معرفی اندروید O برای گوشی‌های پرطرفدار اندرویدی مانند گلکسی اس ۸، ال جی جی ۶، اچ تی سی ۱۱، سونی اکسپریا ایکس زد پریمیوم و غیره خواهیم پرداخت. ضروری به ذکر است که عده ای از این موارد به وسیله خود کمپانی‌ها تایید نشده‌اند.

ممکن است تا چند ماه پیش همه چیز در باب آپدیت بزرگ بعدی اندروید گنگ و ابهام آمیز بود، با اینحال اکنون برای عموم روشن است که اندروید O در آتی‌ای نزدیک برای دیوایس‌های مختلف توزیع خواهد شد. اگر معلومات پیشین ما هرآنچیزی بود که تا این لحظه می‌دانستیم، تنها باید می‌گفتیم که تعداد محدودی از مصرف کنندگان اندرویدی از همان روز اول قادر به دریافت این به روزرسانی هستند. پیش از هرچیز مصرف کنندگان موبایل های گوگل پیکسل این آپدیت را دریافت خواهند کرد، با اینحال بعدی کیست؟ پیشتر خواهیم دید.

با اینحال این همه سر و صدا برای چیست؟ آیا اندروید O آپدیت بسیار مهمی برای سیستم عامل تلفن هوشمندی گوگل است؟ در بیشتر موارد، این ورژن از پلتفرم اندروید معرفی کننده بهبودهای فراوانی در پایین قاب تلفن های همراه هوشمند است که به خاطر سری‌ای از بازنگری‌های اندروید به ارمغان آمده است. نوتیفیکیشن‌ها مسلما بهتر از قبل شده‌اند و ما منو تنظیمات بازطراحی شده‌ای را بیننده خواهیم بود که می‌خواهد همه چیز را منظم و حساب شده همراه با یکدیگر قرار دهد. این‌ها تنها بخش کوچکی از مزیت‌های اندروید O هستند. توصیه می‌کنیم برای آشنایی هرچه بیشتر با قابلیت‌های تازه این ورژن، نوشته را ببینید.

هنوز هم یک پرسش مهم بی‌جواب مانده است

لحظه معرفی اندروید O

بروزترین تخمین زده وقتی که ما از آپدیت بزرگ آتی اندروید داشته‌ایم، به ذهن خطور میکند باید در نیمه دوم مرداد ماه منتظر  پرده برداری از ورژن نهایی اندروید O باشیم. بروزترین شنیده‌ها از اخبار غیر موثق حاکی آن است که یقینا لحظه معرفی اندروید O برای موبایل های گوگل پیکسل بین ۱۰ الی ۱۷ مرداد ماه خواهد بود. این اخبار غیر موثق به علاوه از طرف دیگر ادعا می‌نند که دیگر خبری از ورژن چهارم پیشنمایش پیشرفت دهندگان در کار نیست و این عدد بر روی ۳ باقی می‌ماند. هم اینک مصرف کنندگان ماجراجوی اندرویدی از ورژن سوم پیشنمایش پیشرفت دهندگان اندروید O بر روی گوشی‌های سازگار خود سود می‌برند.

تمامی این‌ها با معرفی ناگهانی اندروید ۷ نوقات در ۲۲ آگوست سال ۲۰۱۶ (یکم شهریور ۹۵) منطبق است که می‌تواند امسال نیز تداوم داشته باشد. این گونه به ذهن خطور میکند که گوگل درمقایسه با سال‌های قبلی فرضیه‌های بهتری برای معرفی اندروید دارد و می‌خواهد تا فصل پاییز دیگر تمامی کمپانی‌ها ورژن‌های تازه اندروید را در دست کاربرانشان قرار دهند.

ورژن اندروید لحظه معرفی
اندروید ۴ Ice Cream Sandwich ۲۶ مهر ۱۳۹۰
اندروید ۴.۳ Jelly Bean ۱۹ تیر ۱۳۹۱
اندروید ۴.۴ KitKat ۹ آبان ۱۳۹۲
اندروید ۵ Lollipop ۲۱ آبان ۱۳۹۳
اندروید ۶ Marshmallow ۱۳ مهر ۱۳۹۴
اندروید ۷ Nougat ۱ شهریور ۱۳۹۵
*اندروید ۸ O *مرداد ۱۳۹۶

با اینحال بازهم پرسش مهم دیگری باقی است

کدام گوشی‌ها و چه زمانی اندروید O را دریافت می‌کنند؟

در پایین بر طبق اطلاعاتی که از جانب منابع متفاوتی انتشار یافته، ما لیستی از گوشی‌های دریافت کننده و لحظه معرفی اندروید O برای آن‌ها را ذکر کرده‌ایم. از آن‌جایی که این معلومات ابتدایی هستند، حدسیات می شود در آتی‌ای نزدیک با تغییراتی مواجه شوند.

گوگل پیکسل / پیکسل ایکس ال

گوگل معرفی اندروید O را همراه با گوشی‌های پیکسل خود شروع خواهد نمود.

نکسوس ۶ پی / نکسوس ۵ ایکس

مدلهای برتر قدیمی گوگل نیز بعد از گوشی‌های پیکسل اندروید O را دریافت خواهند کرد و لحظه آن باید قبل از انتهای سال باشد.

گلکسی اس ۸ / گلکسی اس ۸ پلاس

هم اینک اطلاعی از لحظه معرفی اندروید O برای موبایل های سری گلکسی S8 در دست نیست و باید درمقایسه با آزمایشات قبلی‌ای که داشتیم لحظه آن را بین ماه‌های دی و بهمن بدانیم. این آپدیت برای ورژن‌های ویژه کمپانی‌های مخابراتی امکان دارد تا فروردین ماه نیز پخش نشود.

گلکسی نوت ۸

هنوز واضح نیست که آیا گلکسی نوت ۸ همراه با اندروید O توزیع خواهد شد یا نه. ولی باید گفت اگر چنین نباشد مطابق گلکسی اس ۸، لحظه معرفی اندروید O برای این گوشی نیز بین اسفند و بهمن خواهد بود.

گلکسی اس ۷ / گلکسی اس ۷ اج

مدلهای برتر قبلی سامسونگ وقتی که به بحث داغ آپدیت‌های نرم افزاری می‌رسند، از ارزش کمتری برای این تولیدکننده کره‌ای برخوردارند. ما نباید متعجب شویم اگر آن‌ها  آپدیت تازه اندروید را در زمانی بین اسفند تا اردیبهشت دریافت کنند.

گلکسی اس ۶ / گلکسی اس ۶ اج / گلکسی اس ۶ اج پلاس

اندروید O تازه ترین به روزرسانی نرم افزاری برای این سه کالا خواهد بود. به ذهن خطور میکند هر سه آن‌ها آپدیت ذکر شده را در بهار ۹۶ دریافت کنند.

ال جی وی ۳۰

از آنجایی که گوشی ال جی وی ۲۰ در سال قبلی اولین کالایی بود که همراه با اندروید نوقا روانه مارکت شد، این احتمال می باشد که گوشی ال جی وی ۳۰ نیز اولین گوشی حاوی اندروید O در مارکت باشد.

ال جی جی ۶

تازه ترین نمونه برتر ال جی یقینا تا انتهای سال جاری میلادی (زمانی بین ماه آذر و دی) این به روزرسانی را دریافت خواهد نمود. با استناد به آزمایشات قبلی، این لحظه می‌تواند برای ورژن‌های ویژه کمپانی‌های مخابراتی نیز صدق کند.

ال جی وی ۲۰

هنوز واضح نیست که فبلت ال جی V20 چه زمانی اندروید O را دریافت کند، با اینحال یقینا انتهای سال ۲۰۱۷ یا اویل سال ۲۰۱۸ این عمر صورت بگیرد.

ال جی جی ۵

از آنجایی که گوشی G5 تنها کالایی بود که ابتدا ماه مه سال ۲۰۱۷ آپدیت اندروید نوقا را دریافت کرد، این احتمال می باشد که صاحبان این گوشی باید یک سال دیگر برای چشیدن طعم اندروید O منتظر بمانند.

اچ تی سی ۱۱

اچ تی سی متعهد شده است که آپدیت‌های تازه اندروید را در فاصله زمانی ۹۰  روزه در دست گوشی‌های نمونه برتر خود قرار دهد. به ذهن خطور می کند اچ تی سی ۱۱ نیز به همین رسم، حداکثر تا انتهای سال ۲۰۱۷ آپدیت اندروید O را دریافت خواهد نمود.

اچ تی سی ۱۰

از آنجایی که اچ تی سی ۱۰ نمونه برتر قبلی غول تایوانی شمرده می‌شود، یقینا این گوشی کمی دیرتر و ابتدا سال ۲۰۱۸ میلادی آپدیت مربوطه را دریافت خواهد نمود.

سونی اکسپریا ایکس زد پرمیوم / اکسپریا ایکس زد اس

گوشی‌های نمونه برتر سونی یقینا تا انتهای سال ۲۰۱۷ میلادی (زمانی بین ماه آذر و دی) آپدیت تازه اندروید را دریافت می‌کنند.

وان پلاس ۵

گوشی OnePlus 5 که امسال سر و صدای فراوانی را نیز به پا کرده است، یقینا مثل دیگر مدلهای برتر جهان اندرویدی تا انتهای سال ۲۰۱۷ آپدیت اندروید O را دریافت خواهد نمود.

وان پلاس ۳ / وان پلاس ۳ تی

Pete Lau مدیرعامل کمپانی وان پلاس متعهد شده است که این دو گوشی به طرز قطع تا انتهای سال ۲۰۱۷ آپدیت تازه اندروید را دریافت می‌کنند.

کمپانی HMD Global متعهد شده است که تمامی گوشی‌های اندرویدی نوکیا شامل Nokia 3، Nokia 5 و Nokia 6 آپدیت اندروید O را دریافت خواهند کرد، بدین جهت ضروری است منتظر اخبار خوبی باشیم. با این تفاسیر هنوز لحظه دریافت آپدیت تازه اندروید به وسیله این گوشی‌ها اعلام نشده است و ما هم اینک اطلاع دقیقی از این گزینه نداریم.

نوکیا 5

امیدواریم این مقاله پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر