دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

نگاهی به نقش تکنولوژی در درمان بیماری پارکینسون

خبری پیرامون پزشکی پخش شده مبنی بر اینکه :

بیماری پارکینسون یک بیماری مزمن و سخت است که تا این لحظه درمانی قطعی برای آن نیست. هزینه های فراوانی برای یافتن درمان این بیماری انجام شده است و با این وجود محققان و پزشکان بر این باورند که به درمان بیماری پارکینسون نزدیک شده اند.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، بیماری پارکینسون یک بیماری نورودیجنرتیو است که در یک بازه زمانی طولانی از عمر بیمار، پیشرفت کرده و نتیجا علائم خود را نشان می دهد. بسیاری از بیماران تا سال ها هیچگونه علائم اخطار دهنده ای را از خود نشان نمی دهند.

به طرز خلاصه می توان شرح داد که مغز انسان به مرور میزان کمتری دپامین ترشح می کند. دپامین یکی از مواردی است که بدن انسان برای حرکت و بیان احساسات به آن نیازمند است.

در چنین موقعیتی خود بیماری پارکینسون کشنده نیست با اینحال می تواند در دراز مدت بیمار را به وضعیتی دچار کند که مشکلات جسمی فراوانی را تجربه کند. سخت بزرگ در درمان این بیماری این است که اغلب بیماران سال ها بعد از مبتلا شدن به بیماری متوجه کمبود دپامین می شوند. در این لحظه بیش از ۶۰ تا ۸۰ درصد سلول های تولید کننده دپامین، توانایی خود را از دست داده اند. بیشتر بررسی ها واپسین روی این مسئله متمرکز شده که بتوان راهی برای تشخیص سریع تر بیماری پارکینسون یافت تا شرایط بیمار را حفظ کرد و به علاوه از طرف دیگر بتوان فعالیت های سلول های بیمار را دوباره شروع کرد.

بررسی ها برای درمان بیماری پارکینسون مسئله تازه ای نیست و بسیاری از پزشکان سال هاست که در جستجوی راهی برای درمان این بیماری می گردند. یکی از پیشرفت های مرتبط با تکنولوژی، یک سنسور پوشیدنی است که با بهره برداری از آن پزشکان می توانند شرایط جسمی بیمار را به دقت مورد بررسی قرار دهند. این سنسور کم بهای معلومات با ارزشی را در دست پزشکان قرار می دهد تا قادر باشند درمانی ویژه را برای بیمار مورد نظر تهیه کنند.

امید های دیگری هم به تزریق سلول های iPS می باشد که بتوان با بهره برداری از این شیوه بیماری پارکینسون را در مسیری دارای اختلاف با دارو های حال حاضر درمان کرد. جدا از کمپانی ها و تیم های پزشکی بزرگ، کمپانی های کوچکتر هم دست روی دست نگذاشته اند و قصد دارند با بهره برداری از تکنولوژی و استارت آپ های نو، میزان مشکلات بیماران پارکینسون را کاهش دهند.

برای مانند کمپانی لایف‌ویر از یک تکنولوژی ویژه در قاشق های خود استفاده می کند تا به روش اتوماتیک شرایط دست بیمار و مشکلاتی که امکان دارد در لحظه غذا خوردن پدید بیاید را پیش بینی کند.

نرم افزار MouseCage هم نمونه دیگری از اختراعات کمپانی های کوچک است که با بهره برداری از آن می توان حرکت موس را برای این بیماران راحت تر کرد. لباس های مخصوصی نیز برای بیماران پارکینسون دیزاین شده است که پوشیدن آنها را بسیار ساده کرده است.

در چنین موقعیتی هنوز درمانی کامل برای بیماری پارکینسون نیست با اینحال می توان با اطمینان کامل گفت اگر قرار باشد روزی درمان این بیماری ممکن شود، این درمان با هم کاری پزشکی و تکنولوژی پدید خواهد آمد. اغلب محققان اکتیو در درمان پارکینسون بر این باورند که تنها چند سال با درمان قطعی این بیماری فاصله می باشد.

اگر این خبردرباره پزشکی و سلامت جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک