دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

نگاهی به کارنامه پنج ساله «کازو هیرای» در مدیریت سونی - 0

نگاهی به کارنامه پنج ساله «کازو هیرای» در مدیریت سونی

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

فردا سه شنبه، مدیران ارشد سونی با بررسی کنندگان و سرمایه گذاران دیدار خواهند کرد تا مسیر در مقابل کمپانی را واضح نمایند. اکنون پنج سال از وقتی که «کازو هیرای» با اسم مدیرعامل سونی شروع به کار کرد، می گذرد و در این مدت بیننده تفاوت مثبتی در کمپانی پرطرفدار ژاپنی بودیم، که پیشتر آنها را مرور می کنیم.

اصلی ترین دستاورد هیرای در سونی، کاهش قابل توجه هزینه ها بوده است

یکی از بزرگترین دستاوردهای هیرای، بازگرداندن بخش لوازم الکترونیکی مصرفی سونی به سودآوری بود. این مدیر 56 ساله با کاهش قابل توجه هزینه در تمامی بخش ها، از تلویزیون گرفته تا موبایل، و کنار گذاشتن بخش های کم بازده، موفق شد به این مهم دست یابد. به علاوه از طرف دیگر گسترش بودجه بخش تحقیق و پیشرفت به آنها کمک کرد تا تعداد کمتری کالا تولید کنند، با اینحال نتیجه بهتری بگیرند.

وانگهی فروش بخش رایانه های قابل حمل وایو و تغییر ساختار عرصه های مختلف اشتغال، تعداد کل نیروی انسانی سونی را در سطح جهان از 125300 نفر به 37400 نفر کاهش داد، که این مسئله نیز کاهش چشمگیر هزینه ها را در پی داشت.

در بین عوامل افزایش سونی باید به پلی استیشن 4 نگاهی ویژه داشت. کمپانی ژاپنی بعد از باختن نبرد کنسولی نسل قبل به نینتندو، موفق شد با معرفی PS4 تمامی رقبا را از قبل رو بردارد و بستر مناسبی را برای خدمات بازی های آنلاین خود به راه اندازد.

با این وجود در این دوره پنج ساله همه چیز بر وفق مراد هیرای نبود؛ نفوذ هکرهای کره شمالی به آرشیو سونی پیکچرز و سرقت چند عنوان مطرح قبل از انتشار در انتهای سال 2014 دلیل شد تا زیان هنگفتی به این بخش وارد شود. در ماه فوریه سال 2015 سونی بیش از 1 میلیارد دلار از بهای اسمی سهام خود را به خاطر واقعه فوق کاهش داد.

به نظر بررسی کنندگان، سونی سه عرصه مهم را در مقابل خود دارد: در ابتدا گسترش تعداد مشترکین در قسمت بازی ها و جذب مصرف کنندگان تازه برای عرصه موسیقی و فیلم؛ دوم هم کاری با کمپانی های بزرگ برای تولید فیلم های تازه و پیشرفت سرمایه فکری؛ و سوم پیشرفت در عرصه ابزار های وصل به شبکه و شبکه جهانی وب اشیاء. باید دید در نشست فردا، کدام یک از موارد فوق مورد استقبال سرمایه گذاران و مدیران این تولیدکننده پرطرفدار ژاپنی قرار خواهد گرفت.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع