دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

«نینتندو سوییچ» نسل آتی کنسول‌های بازی – کلیک

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

رسانه کلیک – نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) کنسول بی‌نظیری است که بازی‌های معروفی چون ماریو کارت را پوشش می‌دهد. خلاصه ای از قابلیت های این کنسول در این نوشته آورده شده است.

بهترین چیز در باب نینتندو سوییچ قابلیتی است که به شما اجازه‌ی تغییر شکل ابزار را می‌دهد. اگر دسته‌های این کنسول را از هر دو طرف به نمایشگر ۶.۲ اینچی آن وصل کنید، ابزار شبیه به یک گیم بوی (Game Boy) عریض و بزرگ می‌شود. به علاوه از طرف دیگر میتوانید صفحه نمایش را از پشت به استند آن تکیه داده و کنترلرها را به روش جداگانه مانند یک Wii در دست بگیرید.

میتوانید ابزار را به تلویزیون وصل نمایید تا مانند هر کنسول دیگری قادر باشید روی نمایشگر های بزرگ از آن استفاده کنید. میتوانید هر یک از کنترلرها را در یک دست گرفته و بازی کنید، یا یک کنترلر را با دو دست بگیرید و به انجام بازی‌های مورد توجه‌تان هزینه کنید. این دسته‌ها، به طرز همزمان هم کنترلر حرکتی، هم کنترلر دکمه‌ای و هم کنترلی شبیه به کینکت (Kinect) است. میتوانید بازی‌ها را روی یک صفحه نمایش یا به روش شبکه‌ای انجام دهید.

نرم‌افزار سوئیچ هم در خدمت قابلیت ها بینهایت این ابزار است. ابزار در عرض چند ثانیه روشن می‌شود و به سرعت میتوانید ادامه‌ی بازی خود را از سر بگیرید. صفحه‌ی خانگی این کنسول چه بر روی یک صفحه نمایش شش اینچی و چه بر روی صفحهء نمایشی ۶۰ اینچی شبیه به است. امکان تغییر در منوهای ابزار هم با بهره برداری از کنترلر و هم با انگشت ممکن می‌باشد.

نینتندو سوییچ اولین سیستم گیمینگی است که هر جا و همه جا کار می‌کند. این کنسول الگوی خوبی برای آن گروه از گجت‌های ماژولار است که با جابجا کردن قطعات در جستجوی گسترش کارایی ابزار هستند.

صنعت تکنولوژی چند سالی که در عرصه‌ی گجت‌های ماژولار پیشرفتی نکرده است. تلفن ماژولار گوگل موسوم به Project Ara با اسم یک برنامه‌ی آزمایشی شروع به کار کرد، با اینحال بعد از مبدل شدن به یک کالا حقیقی به سرعت از رده خارج شد. موتورولا هم همین فرضیه را با Moto Z و چند ابزار جانبی دیگر پیاده سازی کرد، با اینحال عملاً به موفقیت چندانی نرسید. LG G5 ثابت کرد که یک موبایل ماژولار و یک کالا شکست خورده است. از موارد تازه تر، می‌توان به موبایل کمپانی Essential اشاره نمود که با داشتن درگاه مغناطیسی از یک دوربین ۳۶۰ درجه‌ای خدمات رسانی می‌کند. غیر از این، به ذهن خطور می کندُ فیس بوک هم در حال کار بر روی یک ابزار ماژولار است.

گجت‌های ماژولار در بهترین حالت ابزار‌هایی هستند که مطابق نیازهای شما قادر اند تغییر شکل دهند، اجزای خود را پیشرفت ببخشند و ابزاری بسازند که تنها در دست شما باشد نه یک میلیارد نفر دیگر. این ابزار‌ها در بدترین حالت زشت هستند و بهره برداری از آن‌ها سخت و پیچیده است. جان گرابر (John Gruber) در باب Project Ara گفته بود: «درخواست‌ها در این عرصه چقدر با نحوه‌ی جمع کردن یک رایانه شخصی اختلاف دارد؟ در ابزار‌های تلفن هوشمندی، اندازه و وزن ابزار بیش از قبل مهم است، و کاهش اندازه و وزن تنها از روش این شیوه امکان دارد.»

با این وجود، قابلیت ها ماژولار-گونه نینتندو سوییچ نقایص فراوانی دارد. اتصال بین کنترلر و کنسول کمی سخت است. اگر نینتندو این قدر نگران تلویزیون‌های ۴K نبود، می‌موفق شد توان پردازشی کمتری در دست ابزار بگذارد و عمر باتری آن را بیشتر بکند. ابزار را در حالتی که روی میز تکیه داده‌اید نمی‌توانید شارژ کنید. و اگر قرار باشد سوئیچ یک کنسول واقعاً قابل حمل به حساب بیاید، باید اندازه‌ی کوچکتری داشته باشد. ولی باید گفت، همه‌ی این مشکلات به سرعت فراموش می‌شوند، چون به سادگی میتوانید بازی را از روی تلویزیون متوقف کرده و پنج دقیقه بعد آن را از داخل تاکسی ادامه دهید، و این یک تست بی‌مانند است.

فرضیه‌های نینتندو پیرامون‌ی ماژولار بودن تازه در اول راه است. چندین کمپانی مختلف کیبوردهایی ساخته‌اند که به درد بازی‌هایی مانند Dragon Quest X می‌خورند که بیشتر از لمس به تایپ کردن نیاز دارند. کمپانی Nyko هم ورژن‌ی محشر قابل حملی از داک (Dock) این ابزار تولید کرده که با بهره برداری از آن به راحتی میتوانید سوئیچ را به تلویزیون هتل یا خانه‌ی دوستتان وصل نمایید. چون سوئیچ بخش‌های بسیار فراوانی دارد و هر افزونه‌ای که بتواند به یکی از آن‌ها وصل شود، می‌تواند جایی در اکوسیستم سوئیچ داشته باشد. این کنسول که برای بازی‌های اکشن و مسابقه‌ای ساخته شده، می‌تواند فراتر از تصور نینتندو ظاهر شود، چون هر کس که بخواهد می‌تواند آن را با نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد نظر خود بهتر کند.

تا چند مدت قبل، برداشت‌ها از فرضیه‌ی گجت‌های ماژولار این طور بود که امکان کنترل بر تک تک اجزای ابزار می باشد. با این وجود این دیوانگی است. شما اصلاً نباید نگران پردازشگر‌ها، کانکتورها و سنسورها باشید، خصوصاً امروز که همه‌ی این قطعات بسیار خوب هستند. نینتندو تصمیم گرفته خودش پیکربندی ابتدایی را با توان کافی، باتری کافی و صفحه نمایش خوب انجام دهد، آن را درون یک بسته‌ی ساده و پیشرفت پذیر قرار دهد، بعد ببیند که مردم با آن چه کار می‌کنند. این نگاه فراتر از هر بازی یا قابلیتی، سوئیچ را ویژه کرده است.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک