دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

هزینه PS4 در زمانی نه چندان دور پایین می‌آید؟ – کلیک

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

رسانه کلیک – با استناد به معرفی کنسول توانمند ایکس باکس وان ایکس در آبان امسال، عده‌ای پیش‌بینی کرده‌اند کمپانی ژاپنی سونی خیلی زود سیاست کاهش هزینه PS4 را در پیش می‌گیرد.

کمپانی مایکروسافت در تاریخ ۷ نوامبر سال میلادی جاری (۱۶ آبان ۹۶) کنسول تازه، توانمند و گران خود یعنی ایکس باکس وان ایکس را در تمامی جهان معرفی خواهد نمود. در چنین شرایطی ست که که از جهت عدد و ارقام کاغذی، کنسول پلی استیشن ۴ پرو توان جلوگیری از Xbox One X را ندارد و نمی توان آن را رقیب جدی برای ایکس باکس وان ایکس دانست. به همین خاطر، پیش بینی می شود که کمپانی سونی برای جلوگیری از کاهش فروش کنسول های بازی خود، هزینه آن ها را کاهش دهد و به طرز غیر مستقیم به رقابت با کنسول تازه ردموندی ها بپردازد.

اخیرا یکی از کارکنان بخش آگهی کمپانی سرگرمی تعاملی سونی طی اطلاعیه ای از کاهش هزینه دائمی کنسول پلی استیشن ۴ سخن گفت. به گفته وی، سونی در تاریخ ۱۳ آگوست امسال (۲۲ مرداد) هزینه کنسول PS4 را کاهش می دهد تا مارکت گیم را بعد از معرفی کنسول ایکس باکس وان ایکس از دست ندهد. منشا این خبر تایید نشده، آگهی تازه خرده فروش مشهور آمریکایی تارگت است که باندل Uncharted 4: A Thief’s End کنسول پلی استیشن ۴ اسلیم را تنها و تنها با هزینه ۲۶۹٫۹۹ دلار به فروش می رساند.

با این شرایط، علاقه مندان و بازیکنان از تاریخ ۲۲ مرداد الی ۲۵ مردا با پرداخت مبلغ ۲۶۹٫۹۹ دلار قادر به خرید باندل آنچارتد ۴ کنسول پلی استیشن ۴ اسلیم خواهند بود. جالب اینجاست که این کاهش هزینه در دست خرده فروش تارگت نبوده و دیگر خرده فروشان مانند آمازون، والمارت و غیره نیز هزینه کنسول پلی استیشن ۴ را کاهش داده اند. به علاوه از طرف دیگر، شعار این آگهی تازه سونی، عبارت “هزینه پایین تازه” است که خوبی می توان به کاهش هزینه دائمی این ابزار پی برد. توجه داشته باشید که کمپانی سونی هنوز اطلاعیه ای رسمی مبنی بر کاهش هزینه کنسول PS4 پخش نکرده است.

آن طور که به نظر می رسد، کمپانی ژاپنی سونی خود را برای معرفی کنسول Xbox One X تکمیل می کند تا این ابزار تازه ردموندی ها به فروش کنسول های پلی استیشن ۴ تاثیر نگذارد. با اینکه بررسی گر مشهور صنعت گیم، آقای مایکل پچر (Michael Pachter)، در گفت و گوهای واپسین خود به انتقاد از کنسول ایکس باکس وان ایکس پرداخت. ایشان مدعی است که هزینه کنسول تازه ردموندی ها غیرمنطقی بوده چرا که با مبلغ ۵۰۰ دلار می توان به روش جداگانه دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان تهیه کرد! به علاوه از طرف دیگر، با چنین هزینه ای آیتم‌های بهتری نیز در مارکت یافت می شوند که به خوبی بازیکنان را به خود سرگرم می کند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است؛ هیچ کدام از نمونه های کنسول PS4 رقیب اصلی ایکس باکس وان ایکس به شمار نمی روند چرا که سخت افزار Xbox One X قابل مقایسه با پلی استیشن ۴ پرو نیست. به علاوه از طرف دیگر هزینه پلی استیشن ۴ پرو  در مقایسه با ایکس باکس وان ایکس چیزی تقریبا ۱۰۰ دلار کمتر بوده و عملا سونی برای ایجاد مارکت نبردی، الزامی به کاهش هزینه کنسول ها ندارد.

ولی باید گفت، مایکل پچر اعتقاد دارد بزرگترین و اصلی ترین سخت کنسول Xbox One X هزینه آن است که به همین خاطر این ابزار فروش فراوانی نخواهد داشت و از نو بیننده شکست مایکروسافت در نسل هشتم کنسول ها خواهیم بود. شایان به ذکر است مایکل پچر از قبلی با برنامه ایکس باکس اسکورپیو یا همان ایکس باکس وان ایکس مخالف بوده است.

به علاوه از طرف دیگر خوب است بدانید بعد از معرفی کنسول Xbox One X، زمزمه هایی در خصوص معرفی زودهنگام کنسول پلی استیشن ۵ به گوش می رسد. عده ای از مصرف کنندگان و بررسی گران ادعا می کنند که معرفی کنسول ایکس باکس وان ایکس، منجر به این خواهد شد که سونی زودتر از آنچه که فکرش را می کنیم، پلی استیشن ۵ را دیزاین و معرفی کند. با این وجود این خبر تایید نشده چندان صحت ندارد چرا که سونی با این رفتار، بی توجهی خود به تمامی مالکین کنسول پلی استیشن ۴ پرو را اثبات می کند.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک