دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

هفته آتی، ورژن نهایی اندروید O به روش رسمی پخش خواهد شد

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

مدت فراوانی نمیگذرد که، مطرح شده است که کمپانی گوگل در طول هفته آتی، آپدیت اندروید O را برای گوشی‌های پیکسل به روش رسمی پخش خواهد نمود.

کمپانی گوگل، مدت فراوانی نمیگذرد که چهارمین و تازه ترین ورژن آزمایشی از سیستم‎عامل اندروید O را برای پیشرفت‎دهندگان پخش کرده است و این مسئله، به منزله به انتهای رسیدن کار روی پیشرفت سیستم‌عامل اندروید O تلقی می‎شود. تازه ترین ورژن آزمایشی، به نحوی یک بیلد از ورژن عمومی است که قبل از معرفی در دست پیشرفت‌دهندگان قرار می‌گیرد تا مشکلات آن شناسایی شود. به این خاطر، مطرح شده است که کمپانی گوگل، یقیناً ورژن نهایی سیستم‌‏عامل اندروید O را در طول هفته آتی پخش خواهد نمود.

هنوز واضح نیست که گوگل، ورژن نهایی سیستم‌عامل اندروید O را چه خواهد اسم گذاری کرد؛ در چنین موقعیتی، گوگل چندین‎بار به اسم رسمی سیستم‏‌عامل اندروید O اشاره کرده است. چندی قبل، سرپرست بخش سیستم‎عامل اندروید با پخش یک تصویر به نوشیدنی «اورنجینا» با اسم اسم ممکن برای اندروید O اشاره نمود.

قبل از آن نیز، گوگل به‌طور غیرمستقیم با ایستر اگ موجود در اندروید O به اسم ممکن «اختاپوس» برای ورژن نهایی این سیستم‌عامل اشاره کرده بود. حتی، بررسی‌های کدهای سیستم‌عامل اندروید O، حاکی از این مسئله است که ممکن است گوگل، اندروید O را «کوکی جو پرک» یا Oatmeal Cookie اسم‌گذاری کند؛ حداقل به روش داخلی، از سیستم‌عامل اندروید O با اسم یک کلوچه یاد می‎شود. با این‎حال، هنوزً همه این ورژن از پلت‌فرم اندروید را با اسم اندروید O می‌شناسیم و بسیاری منتظر هستند تا بالاخره، گوگل اسم سیستم‎عامل اندروید O را اعلام کند.

براساس گزارش به‎دست آمده، کمپانی گوگل مصمم است تا هفته آتی، سیستم‎عامل Android O را به روش عمومی معرفی کند. گوشی‌‏های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال که در انتهای سال قبلی وارد مارکت شده‎اند؛ مسلماً اولین تولیداتی خواهند بود که به ورژن نهایی اندروید O به‎روزرسانی می‌شود. بعد از گوشی‌های پیکسل، خانواده «نکسوس» گوگل از نمونه تولیداتی هستند که برای دریافت به‎روزرسانی تازه سیستم‌‏عامل اندروید حاوی اهمیت خواهند بود.

در صورتی‎که از گوشی‌های پرچم‌داران تولیدکنندگان دیگر مانند گلکسی اس ۸ سامسونگ استفاده می‌کنید، یقیناً باید چندین ماه به منظور دریافت به‌‏روزرسانی اندروید O منتظر بمانید. باید توجه داشت که حتی در صورت معرفی سیستم‌‏عامل اندروید O در هفته آتی، مدت لحظه فراوانی طول خواهد کشید تا گوشی‌های‌ هوشمند اندرویدی به بروزترین ورژن از سیستم‌‏عامل اندروید آپدیت شود.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر