دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

همراه اول به مشترکین خود بابت هزینه پیامک های فعالسازی آی مسیج هشدار داد - 0

همراه اول به مشترکین خود بابت هزینه پیامک های فعالسازی آی مسیج اخطار داد

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

همراه اول ساعاتی پیش با ارسال یک پیامک به آن گروه از مشترکانی که از تلفن های هوشمند آیفون استفاده می کنند، به آنان اخطار داده که بابت کسر اتوماتیک هزینه برای پیامک اکتیو سازی دو نرم افزار فیس تایم و آی مسیج اپل مراقب باشند.

به نوشته عده ای مصرف کنندگان ایرانی در توییتر، به ذهن خطور می کند امکان اکتیو سازی و بهره برداری از دو نرم افزار آی مسیج و فیس تایم (که اولی برای پیغام رسانی متنی و دومی برای رابطه تصویری استفاده می شود) چند روزی هست که برای مشترکین همراه اول ممکن شده، و نهایتا بدین شکل مطرح شده است که دلیل اخطار این اپراتور بابت گسترش هزینه صورتحساب همین مسئله بوده است.

در متن پیامک همراه اول می خوانیم: «مشترک گرامی. نرم افزارهای facetime و imessage در موبایل های آيفون، لحظه اکتیو سازی به روش اتوماتیک و بدون اطلاع مشترک پیامک هایی را به مقاصد بین الملل ارسال می کنند که منجر به گسترش هزینه صورتحساب تلفن خواهد شد. همراه اول.»

با استناد به نحوه نگارش متن همراه اول، اینطور نهایتا بدین شکل مطرح شده است که دو نرم افزار ذکر شده برای اکتیو سازی نیاز به ارسال چندین پیامک به سرورهای اپل دارند.

در صورتی که اگر رویه معمول فعالسازی چنین اپ هایی را در نظر بگیریم، در ابتدای کار بهره برداری از آن ها ارسال یک پیامک هم کفایت می کند. از این جهت پرسش اینجاست که منظور همراه اول از جمع بستن کلمه پیامک در این متن اخطار چه بوده است؟

شاید دوست داشته باشید بدانید که پیامک اخطار همراه اول برای آن گروه از مشترکانی که آیفون ندارند هم ارسال شده است.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع