دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

هواوی در کنفرانس ایفا از موبایل هوشمند بنا شده بر هوش مصنوعی معرفی می‌کند

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

به‌ نظر می‌رسد هواوی برای کنفرانس ایفا ۲۰۱۷، یک ابرگوشی با محوریت هوش مصنوعی تکمیل کرده است.

هواوی امروز یک توییت تازه در حساب کاربری رسمی خود پخش کرده است. در این توییت این سؤال مطرح شده که چه می‌شود اگر آتی هوشمند باشد. این تولیدکننده بنا دارد در تاریخ ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) در جریان اجرا کنفرانس ایفا ۲۰۱۷ برلین، به سؤال ذکر شده جواب دهد. حال جالب است ببینیم که این تولیدکننده چینی چه جوابی برای پرسش خود معرفی خواهد نمود. ماه نوامبر، مدیرعامل هواوی ریچارد یو، در باب یک اَبَرگوشی توضیحاتی معرفی داد و از این کالا به نوعی «ورژن‌ی دوم مردم» یاد کرد؛ از این جهت ابرگوشی هواوی یقینا توانایی‌هایی در حد چشم، گوش، زبان، بینی، بدن و ذهن انسان‌ها را معرفی خواهد نمود. هواوی برای مبدل کردن این فرضیه به حقیقت، در چهار عرصه‌ی بنیادی فعالیت داشته است؛ ابزار، ارتباطات، کلود و چیپ‌ست‌.

مقاله‌های مرتبط:

حال که صحبت از پردازشگر‌ی پردازشی به میان آمد، بد نیست اشاره کنیم که هواوی چیپ‌ست پردازشی هوش مصنوعی خود را نیمه‌ی‌ دوم سال جاری به مارکت معرفی خواهد نمود. این پردازشگر، پردازشگر اصلی، پردازشگر گرافیکی و هوش مصنوعی را با یکدیگر ترکیب خواهد نمود. مسلما پردازشگر هوش مصنوعی هواوی، نقش مهمی در تحقق فرضیه‌های این تولیدکننده در عرصه‌ی هوش مصنوعی ایفا خواهد نمود. اینکه هواوی از چه پردازشگر اصلی و چه پردازشگر گرافیکی‌ پیرامون این مثال سود خواهد گرفت، هنوز واضح نیست. مدیرعامل هواوی به این گزینه اشاره کرده است که رابط کاربری انحصاری این تولیدکننده برای سیستم عامل اندروید، توانایی‌ یادگیری عمیق ماشینی و پردازش هوشمند را به استفاده کننده معرفی می‌دهد. ترکیب بهره برداری از رابط کاربری EMUI هواوی همراه با سخت‌افزار ویژه این تولیدکننده می‌تواند راه را برای تولید یک ابرگوشی، هموار سازد. با استناد به آنچه گفته شد، این احتمال می باشد که ابرگوشی تازه بنا شده بر هوش مصنوعی هواوی در کنفرانس ایفا ۲۰۱۷ برلین رسما معرفی شود.

با این وجود ممکن است در تاریخ ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) جزئیاتی در باب دو موبایل هوشمند هواوی میت ۱۰ و هواوی میت ۱۰ پرو به وسیله این تولیدکننده چینی معرفی شود. به علاوه از طرف دیگر نباید انتظار داشته باشید که تلفن های همراه هوشمند تازه سری میت ۱۰ این تولیدکننده در کنفرانس ایفا امسال معرفی شوند. با استناد به خبرها و اخبار غیر موثق واپسین، ابزار‌های تازه میت ۱۰ احتمالا در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) معرفی خواهند شد.

نظر شما پیرامون این مثال چیست؟ آیا در آینده ای زود بیننده معرفی یک ابرگوشی از جانب کمپانی هواوی خواهیم بود؟

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر