دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

هکرها معلومات قسمت آخر فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت را پخش کردند

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

گروه هکری موسوم به «Mr.Smith» که مسئول سرقت 1.5 ترابایت از دیتای شبکه HBO است، در اقدام تازه ای تحت عنوان «موج ششم افشا» معلومات و جریان قسمت آخر فصل هفتم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» (Game Of Thrones) را پخش کرد.

با این وجود معلومات مطرح شده در شکل ایمیل برای وبسایت «Mashable» ارسال شده که این پایگاه از انتشار مجدد آنها خودداری کرده است. به نوشته Mashable، ایمیل ذکر شده حاوی جزئیات دقیقی از قسمت هفت فصل هفت بوده و جریان را به کلی لو می دهد.

وانگهی HBO در واکنش به اقدام تازه هکرها، بیانیه پیشین خود را تکرار و اعلام کرده: «هکرها می توانند با پخش تکه هایی از معلومات سرقتی توجه جراید را جلب کنند؛ ما در این بازی هم کاری نخواهیم کرد.»

طبق معلومات قبلی، هکرها درخواست 6.5 میلیون دلار باج به روش بیت کوین را مطرح کرده بودند که با مخالفت HBO مواجه شده و با این وجود، گروه Mr.Smith عده ای از دیتاهای شبکه را در شبکه جهانی وب پخش کرده است.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است هکرها در ایمیل تازه خود ادعا کرده اند که معلومات مسروقه در کل 5 ترابایت بوده، و به سه خریدار در «وب پنهان» فروخته شده اند. Mr.Smith به علاوه از طرف دیگر اعلام کرده از محل این معامله، نیمی از مبلغ درخواستی از HBO را به دست آورده است.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع