دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

واکنش تلگرام به خبر انتقال سرورهایش به ایران - 0

واکنش تلگرام به خبر انتقال سرورهایش به ایران

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

صفحه‌ی تلگرام در توییتر، خبر انتقال سرورهای این پیغام‌رسان به ایران را مردود دانست.

انتقال سرورهای تلگرام به ایران، موضوعی است که این انتهای به دفعات اعلام و بعد از چند ساعت، به وسیله مدیر تلگرام تکذیب شده است. امروز نیز وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات از نو اطلاع داد که جلسات فشرده‌ای با این تولیدکننده برگزار شده و سرورهای این خدمات پیغام‌رسان به ایران منتقل شده است. واعظی در سخنانش اظهار داشت که این توافق یک‌طرفه نیست و مذاکرات نتیجه داده‌اند. در جستجوی انتشار این خبر، پاول دورف امروز از نو در صفحه‌ی توییتر رسمی خود، پاسخگوی مصرف کنندگان بود و به آن‌ها اطلاع داد که سرورهای تلگرام هرگز به ایران منتقل نخواهند شد.

دورف در جواب به یکی از مصرف کنندگان که لینک این خبر را از پاد (پایگاه معلومات‌رسانی دولت) در صفحه‌ی توییترش به اشتراک گذاشته بود، نوشت:

سیاست‌مداران و روزنامه‌نگاران در بیشتر مواقع همه‌ چیز را با هم قاطی می‌کنند.

تلگرام

به ذهن خطور میکند این مسئله کمی دورف را کلافه کرده است؛ بدلیل آنکه تمام نشریات ایرانی دقیقا موضوعی را که وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات اعلام کرده بود و در سایت رسمی پاد نیز مطرح شده بود، انعکاس دادند.

کمپانی تلگرام نیز امروز در حساب رسمی توییتر خود در واکنش به یکی از مصرف کنندگان که لینک رسمی خبر را از یکی از خبرگزاری‌های ایرانی در توییتر پخش کرده بود، نوشت:

معلومات این خبر درست نیستند.

تلگرام

یادآور می‌شود تلگرام چند روز قبل نیز تنها خبر انتقال CDN-های خود به کشورهایی چون ایران، ترکیه، عربستان، هند، اندونزی و عراق را تأیید و به دفعات در خبرها منتشر کرده است که قصد ندارد سرورهایش را به ایران منتقل کند.

CDN یا همان شبکه‌ی انتقال محتوا، مفهومی دارای اختلاف از سرور دارد و وظیفه‌ی آن‌ ذخیره‌سازی معلومات در میانه‌ی راه است. با استقرار CDN-ها در ایران، در حقیقت معلومات از سرور اصلی تلگرام روی CDN-ها کپی می‌شوند و به دلیل کم شدن مسافت، سرعت دسترسی به محتوا گسترش می‌یابد، با این وجود هزینه‌ نیز کاهش می‌یابد. معلومات CDN-ها رمزگذاری شده هستند.

با استناد به صحبت‌های واعظی و دورف، به ذهن خطور میکند تا اینجای کار هر دو طرف تنها راجع به انتقال CDN-ها به توافق رسیده‌اند که با این وجود با استناد به اینکه دورف تأکید کرده است که آن‌ها حتی به کشورهایی که سانسور در آن‌ها نیست نیز اعتماد ندارند، این احتمال می باشد که CDN-ها نیز به ایران منتقل نشوند.

هیچ کس تصور نمی‌کرد که یک خدمات پیغام‌رسان مجازی، روزی آن‌چنان در زندگی ما رخنه کند که بسیاری از مسائل را تحت تأثیر قرار دهد. پیش‌بینی‌های خود پیرامون‌ی سرنوشت تلگرام در ایران را با سایتهای اینترنتی به اشتراک بگذارید.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر