دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ورود استرس محیط کار به خانه ممنوع! - 0

ورود استرس محیط کار به خانه ممنوع!

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

تابحال پیش آمده استرس و خستگی یک روز سخت کاری را با کج خلقی به خانه بیاورید و فشار کاری‌تان را بر خانواده تحمیل کنید؟ اگر این‌چنین است، باید بدانید که شما تنها فردی نیستید که این شرایط را تجربه کرده‌اید.

هر روزه مردم فراوانی به دفتر روانشناسان و مشاوران مراجعه می‌کنند که تنش‌های کاری را با خود به خانه می‌برند. هم والدین، ناامیدی خود را بر سر کودکان خالی می‌کنند و هم همسران از جلوگیری از عصبانیت خسته شده‌اند.

درواقع روابط افرادی که مشاغل پراسترس دارند، تحت تاثیر قرار می‌گیرد و استرس به خانه کشیده می‌شود و شرایط را پیچیده‌تر می‌کند. با پیش نهاد هایی که پیشتر مطرح نموده‌ایم، میتوانید احساس و عملکردتان را مدیریت کنید.

چرخه‌ی مثبتی در زندگی‌تان بوجود بیاورید.

بررسی ها نمایش داده افرادی که در محل کار بد‌رفتاری می‌کنند، در خانه نیز این روند را ادامه می‌دهند. اگر رفتار فردی در محیط کار با توهین، انتقاد و تحقیر همراه است، احتمال بروز این رفتار با خانواده و دوستانش را نیز دارد. با اینحال همین افرادی که نمی‌توانند خستگی و احساسات خود را کنترل کنند، بعد از مدتی از رفتارشان پشیمان می‌شوند.

دانش پژوهان دانشگاه فلوریدا بررسی کردند که به چه نحو از بروز عصبانیت مردم در محل کار و خانه جلوگیری کنند. آن‌ها متوجه شده اند: یادگیری کنترل رفتاری، مدیریت استرس، برنامه ورزشی منظم و خواب با کیفیت بر افزایش رفتار تاثیرگذاراند.

آرامش

دو راه حل برای مدیریت استرس

خواب خوب و ورزش منظم، رازهای زندگی سالم‌اند که تاثیرشان برکیفیت عملکردمان انکارناپذیر است و دلیل می‌شوند سرحال‌تر، از محل کار به خانه برگردیم. بسیاری از بررسی ها نیز رابطه بین کم‌خوابی وعدم کنترل رفتاری را ثابت کرده‌اند. دانش پژوهان خواب کافی را بر افزایش تمامی ابعاد زندگی، گسترش خلاقیت و طول‌عمر موثر می‌دانند. به علاوه از طرف دیگر حواس و دقت شما تقویت می‌شود و میتوانید بر استرس‌های بی‌مورد غلبه کنید.

عده‌ای از مردم تصور می‌کنند فشار حرکات ورزشی انرژی‌شان را هدر می‌دهد و یا خوابیدن در ساعت واضح لحظه کار کردن‌شان را محدود می‌کند، درحالی که ورزش و خواب منظم تنها راه غلبه بر افکار منفی و استرس‌های زندگی‌ هستند و فرد را از فرسودگی شغلی مصون نگه می‌دارد. به علاوه از طرف دیگر از طرف دیگر روابط‌ خانوادگی و اجتماعی را افزایش می‌‌بخشند.

افرادی که هر روزه تقریبا ۱۱۰۰۰ قدم پیاده روی می‌کنند، درمقایسه با افرادی که ۷۰۰۰ قدم طی می‌کنند، پرخاشگری کم‌تری درمقایسه با عضو های خانواده‌شان دارند. به علاوه از طرف دیگر کم کردن ۵۸۷ کیلوکالری فراوانی، بدرفتاری را کاهش می‌دهد. که این میزان کالری (در مردان) به طرز متوسط بعد از یک ساعت شنا و یا ۹۰ دقیقه پیاده روی سریع سوزانده می‌شود. داشتن برنامه ورزشی منظم باعث گسترش انرژی، احساس شادمانی، افزایش حافظه و خواب عمیق‌تر می‌شود.

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر