دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

وزیر ارتباطات: تکذیب انتقال سرورها به ایران از جانب مدیرعامل تلگرام صحیح بوده است

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

در روزهای واپسین بحث انتقال سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام به ایران به سرتیتر خبرگزاری های مختلف مبدل شده و در این بین تاییدیه ها و تکذیبیه های متفاوتی از جانب دو طرف پخش شده است.

همان شکلی که که قبلاً در دیجیاتو خواندید، مقرر شده بود شبکه های تحویل محتوای تلگرام (CDN) وارد ایران شوند که «پاول دورف» مدیرامل تلگرام نیز این امر را تایید کرده است. با اینحال بهره برداری از لفظ «سرور» به وسیله برخی از مسئولین و نهادهای خبری دلیل بروز اختلافاتی شد که محمود واعظی وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات، امروز پیرامون این مسائل توضیحاتی را در جمع خبرنگاران معرفی کرد:

هر کسی از سرور یک برداشتی دارد، اینکه در اینجا گفته شد تلگرام سرورهایش را به ایران منتقل کرده که ایران بتواند فیلتر کند، دسترسی داشته باشد و دخالت کند به خوبی تکذیب شده است.

با اینحال آنچه که گفته شد و من گفتم و آقای جهرمی (معاون وزیر) گفتند، این است که این کارها با استناد به یک توافق در حال انجام هستند.

هیچکس انتقال CDN ها به ایران را رد نکرده و CDN مرتبط به کانال های پرظرفیت و پرمصرف بوده و با این کار، به جای اینکه معلومات به خارج برود و برگردد، در داخل کشور باقی مانده و مردم می توانند با سرعت و کیفیت بالاتری از خدمات بهره ببرند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع