دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ویندوز 10 بیلد ۱۶۲۷۳ در معرض حلقه فست اینسایدر قرار گرفت

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

نتیجا بعد از مدتی طولانی، مایکروسافت بیلد تازه ویندوز ۱۰ را برای حلقه‌ی فست اینسایدر پخش کرد. در اینجا، جدی ترین موارد تازه اضافه‌شده را معرفی می‌کنیم.

هم اینک، سه هفته‌ی کامل از انتشار تازه ترین بیلد نمایش اولیه رایانه با شماره‌ی ۱۶۲۵۷ می‌گذرد. مایکروسافت هفته‌ی قبلی قصد انتشار بیلد دیگری را داشت؛ با اینحال برنامه‌ی آن‌ به دلیل کشف یک باگ مسدودکننده در تست‌های داخلی، به تعویق افتاد. بعد از آن، یک باگ نصب دیگر، انتشار بیلد را در موعد اصلی خود باطل کرد.

با اینحال اکنون مایکروسافت با پخش بیلد نمایش اولیه ۱۶۲۵۷ رایانه برای حلقه‌ی فست اینستایدر و به علاوه از طرف دیگر کاربرانی که در حلقه‌ی Skip Ahead به سر می‌برند، به انتظار طولانی‌مدت انتهای داده است. به توجه به اینکه مایکروسافت تمرکز خود را شدیدا بر یکدست کردن و افزایش سیستم‌عامل و تکمیل‌سازی برای انتشار آپدیت کریترز پاییز در هفته‌های آتی قرار داده است، این بیلد تازه توانایی‌های بطور کلی تازه ای بهمراه ندارد. ولی باید گفت عده ای ويژگی‌های کاربردی اضافه شده است.

اعلان‌های اموجی را با My People امتحان کنید

در این بیلد میتوانید با اضافه کردن بات تازه اموجی ویندوز اینسایدر به قسمت My People در نوار وظیفه، اعلان‌های اموجی را امتحان کنید و از  My People بخواهید برای شما اموجی ارسال کند. در این باره یک درخواست در هاب فیدبک اضافه شده است که میتوانید از روش آن به این تجربه امتیاز دهید.

معرفی فونت Bahnschrift

اکنون اولین فونت متغیر تازه OpenType با اسم Bahnschrift در این بیلد قرار داده شده است. این استاندارد فونت تازه به مصرف کنندگان امکان می‌دهد سری فونت‌های متفاوتی را با تفاوت بی‌نهایت درون یک فایل واحد وارد کنند. با این امکان، مصرف کنندگان دیگر مجبور به اعمال تفاوت ساده‌ای مانند لایت کردن یا بولد کردن فونت نخواهند بود. اکنون میتوانید طیف وسیعی از فونت‌های متنوع با حالت‌های گوناگون از لایت تا بولد داشته باشید. از آنجایی که یک فونت متغیر کارآمد و واحد می‌تواند جانشین چندین فونت ثابت شود، این گونه فونت‌ها قادر اند محیط بسیار فراوانی را آزاد کنند. برای دریافت معلومات بیشتر پیرامون‌ی تکنولوژی فونت‌های متغیر میتوانید به مقالات مرتبط به آن در وب‌سایت‌های وایرد، دیزاین‌مودو یا آلفابتس مراجعه کنید.

همان‌طور که در عکس بالا می بینید، وزن هر حرف تا حدودی با وزن حروف کناری خود دارای اختلاف است. تمام این وزن‌ها دوبلکس شده‌اند؛ بدین معنی که ضخامت آن‌ها به دلخواه شما تغییر نمی‌کند. با این امکان، شما میتوانید ضخامت متن خود را بدون تغییر کلی صفحه، از لایت به بولد تغییر دهید.

مایکروسافت غیر از انتشار بیلد تازه ویندوز ۱۰، بیلد نمایش اولیه ویندوز سرور با شماره‌ی ۱۶۲۶۷ را بهمراه کیت پیشرفت‌ی نرم‌افزار بیلد ۱۶۲۶۷ و بیلد شبیه به‌ساز موبایل به شماره‌ی ۱۵۲۴۰ پخش کرده است.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر