دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پتنت های تازه اپل احتمال معرفی قلم هوشمند را برای آیفون تقویت می کنند

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

سال قبلی «تیم کوک» مدیر کل اپل، در صحبت های خود به احتمال معرفی قلم هوشمند برای آیفون اشاره کرده بود که اکنون با پخش معلومات مرتبط به دو پتنت تازه کمپانی ساکن کوپرتینو، احتمال ذکر شده بهینه شده است.

در پتنت های تازه اپل مستقیماً به آیفون اشاره شده است

با استناد به اسناد رسمی اداره ثبت پتنت آمریکا، پتنت اول تحت عنوان «اصلاح نویز» به ثبت رسیده و نحوه عملکرد یک استایلوس روی نمایشگر های لمسی را نشان می دهد. جالب اینجاست که در سند مطرح شده، از نحوه کارکرد قلم هوشمند روی تبلت یا موبایل صحبت شده و پیشتر، مشخصاً به آیپد و آیفون اشاره شده است.

ضروری به ذکر است که پتنت دوم نیز در رابطه با تکنولوژی های ارتقای عملکرد استایلوس، و گسترش دقت و حساسیت قلم در کار با تلفن های هوشمند ثبت شده است.

با این وجود اپل در سال 2015 با معرفی آیپد پرو، خدمات رسانی از قلم های هوشمند را با «Apple Pencil» به پلتفرم iOS آورد و به همین خاطر، حداقل از جهت نرم افزاری مشکلی با معرفی قلم هوشمند برای آیفون نخواهد داشت.

Apple Pencil

در چنین موقعیتی هنوز واضح نیست که در صورت خدمات رسانی موبایل های بعدی اپل از استایلوس، قلم تازه ای برای آنها پیشرفت پیدا خواهد کرد یا مصرف کنندگان می بایست از Pencil موجود بهره ببرند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است ثبت پتنت هیچگاه به معنی قطعی شدن تصمیم یک کمپانی برای تولید کالا تازه نیست با اینحال ولی باید گفت، احتمال افزودن استایلوس به خانواده موبایل های اپل برای رقابت با سری گلکسی نوت بسیار قوی به نظر می رسد.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع